Kozie mlieko

[ img ]
Odborníčka na výživu Vám rada zodpovie hlavne na tieto okruhy otázok: výživa počas tehotnosti, výživa dojčiacich mamičiek, výživa dojčiat a batoliat, dojčenie, prípravky mliečnej výživy, zaraďovanie nemliečnych potravín, obsah živín v potravinách, potravinové alergie, diéty, neznášanlivosť mlieka, bezlepkova diéta a pod.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Archív zodpovedaných otázok od MUDr. Babinskej od roku 2004 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kozie mlieko

Poslaťod aliaska »

Chcela by som sa opýtať, či môžem podávať malému 10mesačnému dieťaťu kozie mlieko. Nie ale sušené ale z farmy, nadojené. Ak áno, tak v akom pomere by to bolo potrebné riediť.
Mám totiž staršieho syna, ktorý je alergický na kravské mlieko a z kozieho prospieva.
aliaska
 
Príspevky: 4118

Poslaťod MUDr. K. Babinská PhD. »

Dobrý deň. Pre podávanie kozieho mlieka platia podobné pravidlá ako pre kravské mlieko: do roka je nevhodné, po roku ho možno pridávať v malom množstve do varených jedál a ako nápoj po 3. roku. Do 3 rokov (minimálne do 2) by dieťa malo dostávať piť umelé mlieko. Kozie mlieko má pre dieťa menej vhodné zloženie ako kravské mlieko, preto by nemalo byť uprednostňované pred kravským mliekom. Dôvodom na podávanie kozieho mlieka môže byť alergia na kravské mlieko. Ak sa rozhodnete podávať kozie mlieko,vhodné bude riedenie 2:1 (2 diely mlieka, 1 diel vody).
MUDr. K. Babinská PhD.
 
Príspevky: 1086


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Katarína Babinská, PhD. (Poradňa o výžive)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron