nikdy nedá najavo , že je sýty

[ img ]
Odborníčka na výživu Vám rada zodpovie hlavne na tieto okruhy otázok: výživa počas tehotnosti, výživa dojčiacich mamičiek, výživa dojčiat a batoliat, dojčenie, prípravky mliečnej výživy, zaraďovanie nemliečnych potravín, obsah živín v potravinách, potravinové alergie, diéty, neznášanlivosť mlieka, bezlepkova diéta a pod.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Archív zodpovedaných otázok od MUDr. Babinskej od roku 2004 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

nikdy nedá najavo , že je sýty

Poslaťod Bbeba »

dobrý deň , mám 10 týždňového synčeka, pôrod.váha 3240g teraz 6330g. Ak ho kojím vypije mi mlieko z jedného prsníka, ale keď mu dám aj druhý, vypije aj z neho. Proste nikdy sa mi sám neodvráti, že už je sýty. Najprv som si myslela , že mám málo mlieka , ale priberá pekne. Stále pýta, ale ak to " preženie " potom to mlieko vyzvracá. Ako cumeľ ma nepoužíva, vždy prsník vyprázdni. Nemôžem mu jeho prejedanie uškodiť. Problémy s bruškom sme zatiaľ nemali, stolicu má tiež pravidelnú.
Bbeba
 
Príspevky: 622

Poslaťod MUDr. K. Babinská PhD. »

Dobrý deň. Dieťatko by malo zdvojnásobiť pôrodnú hmotnosť v 5. mesiaci. Váš synček už v 3. mesiaci váži takmer dvakrát toľko ako pri narodení a toto naznačuje, že papá viac, ako potrebuje. Nie je dobré, že chlapček si príliš preplní bruško a potom vracká. Keďže chlapček má veľký apetít a v papaní sa nevie sám zastaviť, bolo by dobré, keby ste Vy trošku regulovali množstvo, ktoré vypije a nenechávali chlapčeka papať "na doraz". Vhodné by bolo najmä predchádzať vracaniu spôsobenému preplneným bruškom.
MUDr. K. Babinská PhD.
 
Príspevky: 1086


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Katarína Babinská, PhD. (Poradňa o výžive)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia