Vino pri vareni

[ img ]
Odborníčka na výživu Vám rada zodpovie hlavne na tieto okruhy otázok: výživa počas tehotnosti, výživa dojčiacich mamičiek, výživa dojčiat a batoliat, dojčenie, prípravky mliečnej výživy, zaraďovanie nemliečnych potravín, obsah živín v potravinách, potravinové alergie, diéty, neznášanlivosť mlieka, bezlepkova diéta a pod.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Archív zodpovedaných otázok od MUDr. Babinskej od roku 2004 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Vino pri vareni

Poslaťod jojaii »

Prosim o Vas nazor pri pouzivani vina pri vareni. Ked som varievala len pre mna a manzela, pouzivala som pri vareni casto vino, biele aj cervene. Teraz zvazujem, ci taketo jedlo ponuknut 16 mesacnemu dietatu ? Myslela som si, ze varenim sa alkohol z vina odpari, ale niekde som citala, ze varenim sa sice alkohol odpari, ale zostane v jedle 20 %. Mne sa to velmi nezda, nakolko etanol je dost prchavy. Aky je nazor medzi pediatrami ohladom pouzivania alkoholu pri vareni ?
Vdaka.
jojaii

Re: Vino pri vareni

Poslaťod MUDr. K. Babinská PhD. »

Dobrý deň prajem, jedlá na prípravu ktorých sa používa víno, resp. iný alkohol, nie sú pre dieťa vhodné. Alkohol sa varením síce odparuje, ale aj po dlhšom varení v jedle ešte ostáva značná časť (po pol hodine cca 40 %, po hodine cca 25%).
MUDr. K. Babinská PhD.

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Katarína Babinská, PhD. (Poradňa o výžive)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia