zdravá výživa

[ img ]
Odborníčka na výživu Vám rada zodpovie hlavne na tieto okruhy otázok: výživa počas tehotnosti, výživa dojčiacich mamičiek, výživa dojčiat a batoliat, dojčenie, prípravky mliečnej výživy, zaraďovanie nemliečnych potravín, obsah živín v potravinách, potravinové alergie, diéty, neznášanlivosť mlieka, bezlepkova diéta a pod.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Archív zodpovedaných otázok od MUDr. Babinskej od roku 2004 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

zdravá výživa

Poslaťod tinasp »

Dobrý večer, pani doktorka!

Chcela by som poznať Váš názor na zavádzanie špaldovej, pohankovej či pšenovej instantnej kaše pre 9-mesačné bábo, dojčené materským mliekom, pretože v obchode so zdravou výživou mi povedali, že je to možné. Rovnako by som chcela vedieť, či môžem do nemliečnej ryžovej / kukuričnej kaše pridať tahini (sezamový krém z lúpaného sezamového semienka) alebo mandľové mlieko (pasta z lúpaných mandlí), nakoľko sú ponúkané ako alternatíva pre bábätká, ktoré nechceme prikrmovať umelým či kravským mliekom; alebo mám radšej riediť kašu vodou?

Ďakujem za odpoveď a prajem všetko dobrééé:-)
tinasp

Poslaťod gabo@redakcia »

Dobrý deň prajem. Deväťmesačné dieťatko môže dostávať všetky tri druhy kaše, ktoré uvádzate. Patria medzi menej hodnotné, no používané druhy, preto sú vítaným obohatením jedálnička. Orechy, mandle a semienka olejnatých plodín by sa mali zaradiť okolo jedného roka kvôli riziku alergie. Kaše zatiaľ rieďte vodou.
gabo@redakcia
Site Admin

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Katarína Babinská, PhD. (Poradňa o výžive)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia