občas teplá hlavička a zvýšená teplota

[ img ]
Profil
M. Špániková študovala v rokoch 1975 až 1981 na Fakultě dětského lékařství Univerzity Karlovy v Prahe. Má atestáciu z pediatrie a dorastového lekárstva. Od roku 1981 pracuje ako detská lekárka: spočiatku vo vidieckej nemocnici v Snine, od roku 1986 ako obvodný detský lekár v Bratislave, od roku 1994 ako samostatne pracujúci neštátny lekár v Bratislave v odbore primárnej starostlivosti o deti a dorast. Osobitne sa venuje vakcinológii a výžive detí.
M. Špániková má tri deti a dve vnúčatá.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

občas teplá hlavička a zvýšená teplota

Poslaťod juanesa »

Dobrý deň. Nás chlapček je plne dojčený a už prekonal v január ako 3mesačný zápal priedušiek spôsobený Rs vírusom. Od tohto času som spozorovala, aspoň raz za deň má trošku teplú hlavičku a keď premeriam teplotu v zadočku tak ju má zvýšenú okolo 37 -max 37,6 (bez odčítania), niekedy sa potom spoti teplota klesne a niekedy sa teplota drží trošku dlhšie. Kaká, ciká aj papka dobre.. Myslím ,že teraz v 5mesiaci sa mu už tlačia aj zúbky ale neviem, či tá teplá hlavička môže s tým suvisieť :( Dosť sa potil už aj od narodenia, doktorka nám povedala, že je to normálne.Prosím Vás o radu.
Vopred pekne ďakujem.
juanesa
 
Príspevky: 1

Re: občas teplá hlavička a zvýšená teplota

Poslaťod MUDr.M.Spanikova »

Od teploty , nameranej v konečníku , je potrebné odpočítať 0.5 až 0.7 st. C., potom dostaneme aktuálnu teplotu dieťatka. Dieťatko teda nemalo viac ako 37.1 st.C. V tomto veku je to normálna teplota, nesignalizuje žiadne ochorenie.
Ochorenie spôsobené vírusom RSV je závažné ochorenie, u nedonosených detí a detí v prvých mesiacoch života, ohrozuje život dieťaťa. Z mojej skúsenosti viem, že po prekonaní tejto infekcie, dieťatko ešte niekoľko mesiacov na akýkoľvek , aj banálny infekt reaguje výraznejšie, vysokou teplotou, kašľom neraz s pískaním a námahovým kašľom. Najlepšou podporou imunitného systému je pre takéto dieťatko dostatočne dlhé dojčenie.
MUDr.M.Spanikova
 
Príspevky: 19


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Marta Špániková, všeobecný lekár pre deti a dorast

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia