Polohovatelna postel

[ img ]
M. Špániková študovala v rokoch 1975 až 1981 na Fakultě dětského lékařství Univerzity Karlovy v Prahe. Má atestáciu z pediatrie a dorastového lekárstva. Od roku 1981 pracuje ako detská lekárka: spočiatku vo vidieckej nemocnici v Snine, od roku 1986 ako obvodný detský lekár v Bratislave, od roku 1994 ako samostatne pracujúci neštátny lekár v Bratislave v odbore primárnej starostlivosti o deti a dorast. Osobitne sa venuje vakcinológii a výžive detí.
M. Špániková má tri deti a dve vnúčatá.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Polohovatelna postel

Poslaťod karolajn »

Dobry den prajem pani Dr. , mam syna po havarii v nemocnici, ma parezu na pravej ruke a pravej nohe. Uvazujem, co s nim , ked nam ho konecne daju domov. Budem potrebovat - teda chceli by sme - polohovatelnu poste a vozik. Aky je proces k tomu, aby sme to ziskali? Da sa to niekde aj pozicat? NIe sme na tom financne najlepsie. Pripadne, ake poistenie by nam pomohlo mat , aby sme tieto veci vedeli pre syna zabezpecit. Rozmyslam uz aj do buducnosti, stat sa to moze hocikomu v rodine a rada by som bola na podobne situacie uz viac pripravena ako som teraz. Dakujem za rady.
karolajn

Re: Polohovatelna postel

Poslaťod MUDr.M.Spanikova »

Myslím, že už pri prepustení z nemocnice Vás budú informovať kde a ako je možné získať pomôcky, ktoré potrebujete, aby ste svojmu synovi pomohli a aby sa znova začlenil do čo najbežnejšieho života. Ako to konkrétne funguje sa líši podľa krajov a okresov, či jednotlivých nemocníc. Existujú stredická domácej opatrovateľskej starostlivosti, ktoré pomáhajú personálnym zabezpečením ale aj vypožičiavaním pomôcok. Kontakt na nich dostanete ne príslušnom chirurgickom alebo fyziatricko rehabilitačnom oddelení. Je mi veľmi ľúto, že vás postihlo toto nešťastie ale ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch. Deti sú veľmi živé, nemôžeme na nich dozerať dvdsať štyri hodín denne, a hlavne tie staršie to už ani nechcú. Pri najlepšej starostlivosti sa niektoré situácie nedajú predvídať. Spoľahlivým pomocníkom v takýchto chvíľach býva kvalitné postenie, ktoré zahŕňa starostlivosť aj následne po prepustení z nemocničného ošetrenia.
MUDr.M.Spanikova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Marta Špániková, všeobecný lekár pre deti a dorast

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia