dodatok

[ img ]

Detská klinická psychologička.
Poradňa je dočasne neaktívna

PRAX: Odd. klinickej genetiky (1978-2005), od I/2006 - Neštátna psychol. ambulancia (s priamou platbou bez účasti zdravotných poisťovní).

Odpovie na otázky súvisiace s psychomotorickým v ý v i n o m detí (hlavne 0 - 10r.): nerovnomerný alebo rizikový vývin, deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, DMO, Downov sy., deti v adopcii, svalová hypotonia, zaostávanie vývinu reči atď.

Výchovné a rodinné poradenstvo: poruchy adaptácie, spánku, stravovania, problematika mimoriadne nadaných detí, deti po umelom oplodnení, krízová situácia v rodine vplývajúca na dieťa.

Školská zrelosť a poradenstvo pri voľbe školy.
KONTAKT:
MEDICENTRUM, Strečnianska 13, 851 05 Bratislava - Petržalka.
Objednávanie telefonicky: 0905 798 810 (aj bez odporučenia lekára).
Viac...

Archív zodpovedaných otázok od roku 2006 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

dodatok

Poslaťod GabikaB »

este som chcela dodat, ze k malej ma absolutny pristu -takze ju kupe, prebaluje, dava cumlik, nosi, pestuje (samozrejme iba ked onchce a nikto ho nenuti co len pohladkat malu - to robi on sam - pyta si to, teda byt s malou co najviac)
a dcerka sa na Oliverka rada usmieva a ked s blazni aj nahlas smeje a to ho velmi tesi.
ja viem ze to ma takze. ale aj tak si myslim ze by mal uz respektovat iste veci a najma chovat sa istym sposobom -napr. zo vzdoru odmieta pozdravit na ulici. aj ked som mu vysvetlila ze je to neslusne a ze ked vidi ze my zdravime ma pozdravit aj on, elbo je nasa sucast.
A ked robi zlobu, tak ked mu poviam ze ved je dobry chlapec a ze to by sa nemalo a preco.... tak mi povie ze on moze ze on je zbojnik :roll: . casto ma takymi roznymi vetami tak odzbroji ze neviem co mu mam na to povedat.
alebo mi poviem ze on nie je slusny, tak zdravit nebude a ani sa slusne hcovat nebude.
GabikaB
 
Príspevky: 4040

Poslaťod K. Dibarborova »

k dodatku :
Nuž, toto je klasický vzdor, aj keď taký výraznejší. Myslím si, že škôlka by mu pomohla, lebo by do jeho sveta vstúpila nová autorita - učiteľka a aj nové modely správania sa.
Máte to teraz ťažké, lebo druhé bábo ešte vyžaduje veľa času. Akonáhle maličká začne aspoň loziť, čo by už mohlo byť o mesiac - dva, bude samostatnejšia. V 8 mesiacoch by si už mama vedieť sama držať fľašku pri pití, aj to niečo pomôže. O to viac času ostane na Olivera a aj Váš pocit bezmocnosti, ktorý máte počas kojenia malej sa odbúra.
myslím si, že zásadné výchovné chyby nerobíte, tak už len VYDRŽAŤ ... bude to lepšie :-)

Zdraví K.Dib.
K. Dibarborova
 
Príspevky: 320


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na PhDr. Kornélia Dibarborová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia