Hormonalne problemy

Ponúka starostlivosť o ženy a dievčatá od 15 rokov.
Viac o gynekologickej ambulancii
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Hormonalne problemy

Poslaťod zuzana1110 »

Dobry den,
moj problem zacal uz pred trinastimi mesiacmi, ked som odstavila syna od dojcenia (uz bol dojceny len raz denne). Po troch mesiacoch sa mi stale prsniky nalievali a velmi boleli, v juni 2014 mi spravili uzv prsnikov a vysledok bol bez cystickych zmien ale birads 2, leboze su mliecne zlazy stale dost rozsirene. Potom sa mi zacal rozhadzovat cyklus a cele leto 2014 som bola preliecovana Lutenylom a Norethisteronom (ten mi sadol viac). Medzimenstruacne spinenie a krvacanie ustalo, akurat, ze cyklus sa skratil na 22 dni. Prsniky sa mi nadalej nalievali, postupne to uz nebolo bolestive, len pocas ovulacie a pred menstruaciou. Teda hlavne lavy prsnik. V decembri som bola na preventivke u gynekologa - vsetko v poriadku. Prsniky mi pozrel a povedal, ze este pockame, lebo parlodel je velmi "narocny" liek. V januari sa mi vratili psychicke problemy, ked mi lekarka predpisala Seroxat a ten problemy s laktaciou opat zhorsil. Mlieko mi nevyteka, ale pri stlaceni bradavky mi z oboch prsnikov kvapka trochu mlieka - je huste a tie prve kvapky su trochu sfarbene do zlta, oranzova, potom su uz cire biele. Psychiatricka mi dala urobit kompletny hormonalny obraz a vsetky vysledky boli v norme, ale na hraniciach. Prolaktin na tej hornej - teda po dvanastich mesiacoch od odstavenia na hodnote 14,3 sa mi zda (v lutealnej faze). Jedine co povedala, ze to moze byt, je, ze asi mam problem so stitnou zlazou, lebo to mlieko uz nesuvisi asi s nejakym odstavenim a ze mam "nizke hormony stitnej zlazy". Momentalne som v cakani na termin u endokrinologa, ale kedze uz trinast mesiacov mam problemy s naliatymi prsnikmi a menstruacnym cyklom, kde mam hned po menzes ovulaciu nejak to uz psychicky nezvladam. Pobehala som spominane vysetrenia, vsade som v norme, ale sama tie hormonalne vykyvy pocitujem... Moja sestra ma znizenu funkciu stitnej zlazy a prisli na to po porode. Ale ona mala taky naliaty krk, ze to bolo hned vidiet o co ide. Myslite si, ze dokaze stitna zlaza narobit take problemy? Aky je vas nazor? Budem vdacna za kazde slovo odbornika, lebo nechcem o tom citat na internete, lebo tam uz aj skaredy usmev povazuju za tazku chorobu...
zuzana1110

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» Poradňa gynekológa: MUDr. Nadežda Maličkayová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...