výsledok triple testu

Ponúka starostlivosť o ženy a dievčatá od 15 rokov.
Viac o gynekologickej ambulancii
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

výsledok triple testu

Poslaťod Sofi »

Dobrý deň, prosím o radu. Som v 22tt, ide o moje druhé tehotenstvo - plánované. Všetky vyšetrenia od začiatku tehotenstva dopadli na výbornú až na výsledok z tripple testu, ktorý mi bol robený v 16w4d. Vyšlo mi výrazne zvýšená hodnota total hCG (4,63Mom), ostatné hodnoty boli (asi) v norme (MS-AFP 0,84MoM a uE3 0,65MoM). Riziko na DS vypočítané 1v14, s poznámkou že izolované zvýšenie total hCG-možná iná tehotenská patológia ako DS. Na základe tohto výsledku mi môj gynekológ spravil sono, kde bábatko premeral a opätovne volal do labáku kde mi na základe nových údajov znížili riziko na 1v360. Opätovne mi však spravili tripple test - zobrali krv a udali nové údaje/parametre zo sona. Výsledky opakovaného tripple testu boli: riziko DS 1v12000. Môj doktor to posúdil za absolutne negatívne a povedal mi že je všetko v poriadku, že v tom prvom teste boli udané "nesprávne" parametre bábätka. Kým som čakala na výsledky z opakovaného tripple testu absolvovala som aj podrobné špeciálne sono vyšetrenie v 19tt a to dopadlo výborne - nebol nájdený žiadny znak, ktorý by nasvedčoval tomu že dieťatko nie je zdravé. Myslíte si, že môžem byť kľudná?? Môže taký veľký rozdiel vo výsledkoch testov spôsobiť nesprávne zadaný údaj veľkosti bábätka? Nemal ma môj gynekológ predsa len poslať na odber plodovej vody?? Keď som sa ho na to spýtala povedal že v mojom prípade to nie je vôbec nutné... mňa len znepokojuje to prvé riziko DS... Ďakujem
Sofi

Re: výsledok triple testu

Poslaťod MUDr. N. Malickayova »

Na Slovensku sa robí u všetkých tehotnývh 2.stupňový skríning , pričom sa vyhodnocuje 1.diel, zvlášť 2.diel a spolu ako integrovaný skríning . Podstatný je výsledok celkový ,ak je pozitívny , odporúča sa AMC - odber plodovej vody.
MUDr. N. Malickayova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» Poradňa gynekológa: MUDr. Nadežda Maličkayová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia