Úzkosť

Komplexná diagnostika a liečba psychických porúch v celom spektre závažnosti.
Viac o psychiatrickej ambulancii
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Úzkosť

Poslaťod sovaa »

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať na Váš názor.
Prednedávnom som navštívila psychiatra na doporučenie psychológa. Mám strašnú úzkosť a vyústilo to až do takého stavu, že som úplne "mimo". Mám pocit, akoby všetko naokolo bol iba sen, alebo film. Ako keby to nebola realita. Mám problém spomenúť si, čo som robila, alebo na konverzácie. Nie som si istá či sa to tak stalo, alebo či som si to vymyslela. Neviem sa sústrediť, ťažko sa mi učí. Študujem na vysokej škole a je to pre mňa veľký problém. Psychiater mi najskôr predpísal Zoloft a potom aj Trittico na spanie, lebo nemôžem spávať. Mám však pocit, že môj stav je stále rovnaký, iba mi menej vadí. Neviem teda, pokiaľ sa nič nezlepší iba mi to bude navodzovat pocity, že je mi to jedno tak aký to má zmysel ? Tiež nechápem prečo mi na úzkosť predpísal antidepresiva? Zanedlho začne skúškové a ja potrebujem byť v pohode.
Ďakujem.
sovaa

Re: Úzkosť

Poslaťod MUDr. K. Sigmundova »

Dobry den, pri uzkostnych stavoch sa tiez davaju antidepresiva. Uzkost byva spojena s nedostatocnym "fungovanim" serotoninoveho systemu. Na uplnu upravu stavu treba dlhsi cas. Preto aj vo Vasom pripade ma uzivanie k antidepresiv zmysle. Antidepresiva upravuju i poruchu koncentracie. Myslim si, ze u Vas je vhodna kombinacia liekov a psychoterapie.
Prosim Vas o trpezlivost a prajem vela sil!
Drzim palce!
K.Sigmundova
MUDr. K. Sigmundova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» Poradňa psychiatra: MUDr. Katarína Sigmundová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia