Moze prist o dieta???

[ img ]

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Moze prist o dieta???

Poslaťod kikaBB »

Dobry den. Moja suseda ma poprosila o pomoc. Ma 21 rokov a takmer 2 rocnu dcerku. Je sama, otec dietata nejavi o dieta ziadny zaujem, sud prebehol a ma platit na malu vyzivne, no sam ma dalsie male dieta s mladou zenou s ktorou sa zasnubil. No a susedka mala vztah v ktorom figuroval muz - milenec. Nemaju medzi sebou ziadne zavazky ( on je zenaty ). Ona sa rozhodla riesit svoju situaciu vycestovanim do zahranicia s tym, ze poziadala svoju matku a sestru, aby sa o jej dceru postarali, kym si ona najde pracu a bude na dieta prispievat. Muzove ego utrpelo ranu a teraz sa jej vyhraza, ze sa postara o to, aby jej dieta zobrali. Je to mozne, aby jej dieta zobrali kvoli tomu, ze ho zverila do starostlivosti svojej matke aby mohla riesit svoju financnu situaciu??? Dakujem
kikaBB
 
Príspevky: 6963

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo »

Dobrý deň.

Na Vašu otázku nie je možné jednoznačne odpovedať. Ak má dieťa biologického otca a tento by sa usiloval, aby mu bolo dieťa zverené do osobnej starostlivosti, bolo by namieste súdne konanie.

O zverení dieťaťa do starostlivosti inej osoby ako rodiča môže rozhodnúť len súd, ak je to v záujme maloletého dieťaťa. Ak by niekto informoval príslušné orgány o zlej situácii dieťaťa, prebehlo by príslušné šetrenie. Ak je o dieťa riadne postarané, nie je dôvod nariaďovať ústavnú výchovu.

Je však potrebné si uvedomiť, že ak rodičia dieťaťa nemajú súdom upravené rodičovské práva a povinnosti, majú ich obaja rodičia rovnaké. Znamená to, že otec môže kedykoľvek dieťa od starej matky vziať, pretože on je jeho zákonný zástupca.

Na nejakú konkrétnejšiu odpoveď je potrebné otázku upresniť.
JUDr. Soňa Glezgo
 
Príspevky: 729


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron