Otazka ....

[ img ]

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Otazka ....

Poslaťod Monika »

Dobry den,pani Sona.... chcela by som sa spytat: od 1.8.2009 som sa na socialne poistovni zahlasila ako osoba ktora sa stara o dieta do 6 rokov..nieco ako neplatene rodicovska dovolenka (aspon tak mi to vysvetlila pani na socialnej poistovni...).syn ma 4,5 roka..Bolo mi povedane ,ze stat bude za mna odvadzat vsetky potreby odvody a aj co sa tyka dochodku ...ale syn nesmie navstevovat matarsku skolku...tomuto vsetkemu rozumiem...

Ale moja otazka znie .Naskytuje sa mi moznost od septembra ist docasne pracovat na 4 hod.denne ..chcem sa spytat ci mozem pracovat ,(napr na dohodu ) a ci v takomto pripade moze syn aspon na tie 4 hod navstevovat skolku???

Moc dakujem za odpoved a prajem pekny slnecny vikend ....Monika
Monika

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo »

Dobrý deň, pani Monika.

Ak by bolo dieťa umiestnené v MŠ, štát by poistné na dôchodkové poistenie za Vás neplatil, a to z toho dôvodu, že zákon používa pre tento účel rovnaký pojem riadnej starostlivosti ako v prípade rodičovského príspevku.
JUDr. Soňa Glezgo

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia