Antikoncepcia v 17

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Antikoncepcia v 17

Poslaťod Jaruška »

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na otázku:

Môže sa 17-ročné dievča bez súhlasu a doprovodu matky objednať na gynekologické vyšetrenie a poradiť sa s lekárom o antikoncepcii? A ako to vidíte zo zdravotného hľadiska, je vôbec vhodné, aby v takom mladom veku brala antikoncepciu? Existuje nejaká šetrná antikoncepcia pre mladé dievčatá?

Mám 17 ročnú neter, jej rodina je veľmi problematická a jej dospievanie komplikované. Už rok má priateľa. Pred sebou 3 roky štúdia na strednej škole. Celé mi to pripadá smiešne, sú to vlastne deti, ale nerobím si ilúzie a chcela by som jej aspoň trošku pomôcť, aby sa ochránila. (S jej rodičmi sa o tom nedá diskutovať. Vzali sa veľmi mladí práve kvôli tehotenstvu a ich manželstvo a vzťah k deťom sú celkovo sú veľmi problémové.)

Vopred vďaka , želám pekný deň. Jarmila
Jaruška

Re: Antikoncepcia v 17

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. Úprimne chápem situáciu, ktorú sa snažíte riešiť a tým možno nahradiť výchovný moment, ktorý mal tieto veci dávno vyriešiť. Antikoncepciu môžeme v tomto prípade považovať za akúsi prevenciu, ale či je to najvhodnejšie riešenie, o tom môžeme polemizovať. Zrejme by bolo najvhodnejšie, aby si sama neter uvedomila priority (ohľadom školy a pod.) a dobre si všetko zvážila.
Čo sa týka objednania sa na vyšetrenie u gynekológa, nemal by v tom byť problém.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia