zapal dasien

[ img ]

Stomatologické centrum DENTLY Babčan & Alexejenko
Apollo BC II, blok H
Mlynské Nivy 49
821 09 Bratislava
02/52962697
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

zapal dasien

Poslaťod robert- »

Dobry den,
chcem Vas poprosit o vasu odbornu radu,kedze zijem v zahranici kde su zubari velmi drahi.
Rozhodli sme sa pracovat na druhom babetku,ale sa mi vratilo co som mala pred 2tyzdnami-cervene bolave dasna. Minule myslim,ze to bolo zo zvyskov jedla co sa mi nedali poriadne vycistit s pomedzi zubou a dnes ma tie dasna zacali palit po umyti zubov. Je to bolestive aj pri zahryznuti a velmi to boli pri jedeni. Neviem ci to moze byt nieco vazne a mame odlozit pracu na babetku do decembra kedy ideme na Slovensko a pojdem aj k zubarovi,alebo mozeme kludne pokracovat v nasich planoch. Naposledy to po par dnoch preslo,len ma tozarazilo,ze sa mi to zas vratilo. Nerozumiem ako mi dasna z nicoho nic mozu byt take citlive.
Dakujem za vasu radu a budem stastna ak to nieje nic vazne a mozme sa s radostou pustit do babetka :)
robert-

Re: zapal dasien

Poslaťod MUDr. Juraj Babčan »

Dobrý deň, u Vás sa pravdepodobne jedná o akútnu gingivitídu, teda zápal ďasien. Tá je spôsobená najčastejšie nedostatočnou hygienou ale veľmi často aj nevyhovujúcim tvarom výplní. Medzi zubami viaznu zvyšky stravy a povlaky a tie spôsobujú zápal. V tehotenstve sa menia hladiny hormónov a pokiaľ je prítomný aj slabí zápal ďasien,v tehotenstve sa výrazne zhorší. Odporúčam teda navštíviť zubného lekára, ktorý zistí príčinu opakujúcich sa zápalov a odstráni ju.-
MUDr. Juraj Babčan

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Eva Čačová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia