poradte mi prosim

[ img ]
MUDr. Kučerová Renáta
Centrum Kramáre
jednodňová chirurgia
Limbová 22 - Bratislava
t.č.: 0918 40 49 03

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Lekárka v súkromnej usno-nosno-krčnej ambulancii a v Centre jednodňovej chirurgie v Bratislave pre ochorenia ušno-nosno-krčné a choroby hlavy a krku. Venuje sa najmä operačným výkonom ako vyberanie detskej nosohltanovej mandle, krčných mandlí, operácií nosa, hlasiviek a uší.
http://www.centrumkramare.sk
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

poradte mi prosim

Poslaťod Dagi77 »

Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu,moj 3rocny syn nastupil od septembra do skolky,ako u vacsiny deticiek aj on zacal byvat chory,vzdy to bol kasel,sopliky, horucky ,ku dnesnemu dnu bral uz 4 ATB (KLACID,ZINAT,SUMAMET,DALACIN) a dalsie doplnujuce lieky(Nasivin,Pamycon,a rozne sirupy od kasla(dnes v noci sa zacal stazovat na bolest praveho uska( upresnim,ze od 27.10.berie DALACIN) vysledok u lekara je :prave usko zapalene a lave zalahnute,tu je prepisana sprava od lekara :NOS SLIZNICA LASTUR BLEDA V NOSE HLEN,OROPHARYNX SLIZNICA FARNGU NASTRIEKNUTA,OTITIS MEDIA AC.L.DX,RHINOPHARYNGITIS CAT.
Dop.dalej ATB,nasivin,cibulovy caj,sterimar spray,zodac1/2,fukat nos
s TYMPANOGRAMU : right -Ear Volume 1.09ml left - Ear Volume 1.24ml
Comliance 0.19ml Comliance 0.60ml
Pressure -147daPa Pressure -200daPa
Gradient 0.03ml Gradient 0.18ml
lekar ma upozornil,ze ak bude mat teplotu a bolesti,bude usko prepichovat(mame prist v piatok na kontrolu)tiez ma upozornil,ze sa mu pozrie na nosnu mandlu,ze problem bude tam a bude ju asi treba vybrat.

Moja otazka znie:moze sa mu stav upravit s liekmi,kt. berie bez toho aby sa mu robilo prepichovanie uska) ,pripadne co mozem urobit ja aby som mu pomohla,je vybratie nosnej mandle take nutne?
Dakujem za odpoved.
Dagi77

Re: poradte mi prosim

Poslaťod MUDr. Renáta Kučerová »

Stav sa moze kludne upravit aj bez prepichovania uska. Ma lieky, ktore velmi casto zaberu bez toho, aby sme robili paracentezu(prepichovanie). Prepichovanie ale pomoze vtedy, ked sa v usku hromadi tekutina a nema kade vychadzat von. Po prepichnutí vyrazne ustupi bolest. Ci je potrebna paracenteza lekarovi ukaze tympanogram. Co sa tyka nosohltanovej mandle, urcite ju treba vysetrit, ale jej velkost je vzdy vacsia pri akutnom zapale. Lepsie je ju vysetrit, ked je dieta ako tak zdrave. V pripade , ze je velka, moze byt dovodom castych infektov. Jej zvacseniu sa da zabranit posilnovanim imunity, aby bolo dieta odolnejsie. Ale ak uz zvacsena je, je potrebne ju dat prec chirurgicky. V tom pripade odporucam endoskopicke vybratie, najma vtedy, ak je problem aj s uskami. V pripade , ze by to bolo potrebne a ste z okolia Bratislavy, je mozne takuto operaciu vykonat v novom Centre jednodnovej chirurgie- Centrum Kramare- Limbova 22.
MUDr. Renáta Kučerová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Renáta Kučerová (Poradňa ORL)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia