Da sa pracovat na skrateny prac.uvezok????

[ img ]

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Da sa pracovat na skrateny prac.uvezok????

Poslaťod Monika »

Dobry den ,pani Sona....
Opat sa na VAs obraciam...Tento raz mam problem nasledovny...
18.2.2008 mi konci rodicovska dovolenka so synom....Na VAsu radu som bola uz za nojim zamestnavatelom,a ten na moje pocudovnie rata s mojim nastupom,tak som sa v duchu potesila,ze nebudem nezamestnana...Ale vyskytol sa dalsi problem...Docasne by som potrebovala pracovat len 6 - 7 hodin,a nie plnu prac.dobu...kvoli detom,a na manzela sa v tomto smere spoliehat nemozem,kedze ten pracuje po celej republike a nikdy neviem kedy a kolko bude doma....Neviete mi poradit,ci jestvuje daky zakon,ktory by mi to aspon na daky cas umoznoval????Napr.len na tri mesiace???
DAkujem za radu a prajem vsetko dobre Monika
Monika

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo »

Dobrý deň, Monika. Umožňuje Vám to priamo Zákonník práce. Podľa ust. § 164 Zákonníka práce

(1) Zamestnávateľ je povinný prihliadať pri zaraďovaní zamestnancov do pracovných zmien aj na potreby tehotných žien a žien a mužov starajúcich sa o deti.

(2) Ak požiada tehotná žena a žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako 15 rokov o kratší pracovný čas alebo o inú vhodnú úpravu určeného týždenného pracovného času, zamestnávateľ je povinný jej žiadosti vyhovieť, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.

Ďakujem za prianie, tiež prajem všetko dobré. V prípade potreby sa pokojne opäť pýtajte.
JUDr. Soňa Glezgo

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia