meskajuca menstruacia

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

meskajuca menstruacia

Poslaťod ella »

Dobry den,
potrebovala by som odbornu radu. poslednu menstruaciu som mala 21.novembra. v marci som vysadila antikoncepciu, odvtedy mam cyklus 29-32 dni, ovulaciu okolo 20DC. zaciatkom decembra som zmenila gynekologa. nova lekarka mi urobila 8.decembra uzv a nevidela ziaden dominantny folikul, povedala, ze ovulaciu tento cyklus ani nemam ocakavat (nepredpokladam, ze by ovulacia prebehla skor, ovulacne testy boli negativne od 10DC). s lekarkou sme sa dohodli, ze pockam na menzes, ktory mal prist 23.decembra a potom zacnem s clostylbegytom 5-10DC, 4.januara na uzv. kedze su sviatky, tak az na dalsi cyklus mam prist na krv na hormonalny profil.
ale menzes, co mal prist 23.decembra este neprisiel. tehotenske testy su negativne. dnes som 40.DC.
co mohlo sposobit meskanie a co sa s tym da robit?
dakujem.
ella

Re: meskajuca menstruacia

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. Pokiaľ sa jedná o izolovaný a prvý problém s meškaním menštruácie od marca, nemyslím si, že je to dôvod na veľké znepokojenie. Vynechanie ovulácie a teda aj menštruácie mohlo byť len jednorázové a ďalšie cykly už môžu prebiehať úplne bez problémov. Pri jasne negatívnom biochemickom teste by som jednoznačne doporučoval skôr gestagénovú stimuláciu menštruácie a potom počkal na ďalšiu menštruáciu. Spomínanú stimuláciu by som ponechal až na obdobie po roku neúspešnej snahy o tehotnosť.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia