Clostilbegyt, Euthyrox a funkcia vaječníkov

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Clostilbegyt, Euthyrox a funkcia vaječníkov

Poslaťod Jaruška »

Dobrý deň, pán doktor, našli by ste si čas odpovedať mi na zopár otázok v súvislosti s Clostibegytom, ochorením štítnej žľazy a funkciou vaječníkov?

Ako fungujú vaječníky pri stimulácii Clostibegytom (2X1 tbl. 3-7 DC)? Je možné, že fungujú oba naraz, že sa teda tvorí viac vajíčok, a že dominantný folikul je v 2 cykloch za sebou na tom istom vaječníku? Aká je teda pravdepodobnosť počatia dvojičiek?

Čo ak sa v priebehu stimulácie Clostilbegytom potvrdí aj porucha štítnej žľazy a nasadí sa Euthyrox 50? Zlepšia sa prognózy? A sú potom neskôr schopné vaječníky fungovať lepšie aj bez Clostilbegytu, a má žena väčšie šance počať dieťa? Stretávate sa s takými prípadmi?

Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede, poteším sa aj všeobecným, ja viem, že takto na diaľku sa to inak nedá.Želám pekný deň.
Jaruška

Re: Clostilbegyt, Euthyrox a funkcia vaječníkov

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. Začnem od konca. Myslím si, že v prvom rade by sa mala riešiť štítna žľaza. Určite to nefunguje tak, že sa dá do poriadku po niekoľkých tabletkách. Podľa miery závažnosti ochorenia by som to skôr videl na niekoľko týždňov, či až mesiacov. Až pri dobrej kompenzácii funkcie a hodnôt štítnej žľazy je možné predpokladať lepšiu odozvu stimulácie vaječníkov. Tvorba vajíčka netrvá len jeden cyklus. Vo vaječníkoch sa vytvárajú akési skupiny vajíčok ktoré striedavo dozrievajú. Stimulácia toto dozrievanie urýchľuje, takže je pravdepodobné, že môže dôjsť k obojstrannej ovulácii a pravdepodobnosť dvojčiat sa tým pádom zvyšuje.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia