Výpoveď počas RD a prechod do inej firmy

[ img ]

Radoslav Procházka je advokát a vysokoškolský pedagóg, autor štyroch monografií a desiatok vedeckých článkov, člen významných odborných grémií. V advokátskej praxi sa venuje najmä otázkam ústavného, občianskeho a správneho práva, vrátane rodinno-právnych vecí. Je otcom rodiny.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Výpoveď počas RD a prechod do inej firmy

Poslaťod Bbeba »

Dobrý deň, chcela by som sa informovať. RD mi končí 2.2.2011, no rozhodla som sa nastúpiť naspäť do práce, ale firma v ktorej som pred tým pracovala zaniká, ale na jej mieste vznikla iná firma ( tá istá práca, majitelia, len iný názov). Čo sú povinný mi dať. Mám nárok na odstupné, alebo to zaniká tým ,že mi ponúkli ponúkli prácu -tú istú ale v inej firme. Ďakujem.
Bbeba

Re: Výpoveď počas RD a prechod do inej firmy

Poslaťod Radoslav Prochazka »

Dobrý deň,
ak v tomto prípade došlo k prechodu podniku v zmysle zákona, tak na nový podnik prechádzajú aj práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov. Preto máte právo po skončení RD nastúpiť do práce, ako keby sa zamestnávateľ nezmenil. zároveň platí, že nemáte právo na odstupné, keďže vám pracovný pomer nezanikol. toto všetko platí práve pri predpoklade, že nová firma je priamym právnym nástupcom tej predošlej, ale z okolností, ktoré popisujete, mi to práve tak vychádza.
Radoslav Prochazka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» doc. JUDr. Radoslav Procházka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia