zúžená/prilepená predkožka - násilné stiahnutie

[ img ]
detský chirurg
Pracuje na Klinike detskej chirurgie LFUK a DFNsP v Bratislave od roku 1991. Venuje sa najmä vrodeným cievnym ochoreniam a úrazovým poškodeniam ciev detského veku, hrudnej chirurgii a miniinvazívnej chirurgii (laparoskopia, torakoskopia).
Vedie neštátne zdravotnícke zariadenie Euromed, s.r.o., jeho srdcovou záležitosťou je jednodňová chirurgia detského veku, ktorú v spolupráci so Slovenskou asociáciou jednodňovej chirurgie pomohol etablovať na Slovensku.
Návštevníkom „rodinkovského webu“ rád odpoviem, poradím, pomôžem...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

zúžená/prilepená predkožka - násilné stiahnutie

Poslaťod mata003 »

Dobrý deň, s uvedeným problémom nás naša pediatrička poslala k detskej chirurgičke. Mám z toho strach, a preto hľadám všetky dostupné informácie. Konkrétne: môj syn má 5rokov, pričom po narodení som mu predkožku sťahovala, ale postupne som to prestala robiť ... počula som info že to nie je potrebné, a aj syn si to už nechcel dať + mu to išlo ťažšie. Tak sme to neriešili. Nemal žiadne problémy pri cikaní, len raz za cca 4 mesiace mal pipík trocha červený. Keď som daný problém (nesťahovanie predkožky) spomenula pediatričke na preventívke v 3rokoch, tak mi povedala že ešte to má čas. Ale teraz v 5.rokoch už povedala že keď mu to nejde, musíme ísť k chirurgovi. Ja sa toho desím, a chcem sa opýtať či je to možné odkladať ... čítala som, že sa to ešte môže samo spraviť, dokedy je možné vyčkávať. Možno sú to skôr otázky na urológa-ale takého odborníka na poradni nemáte. A teraz k samotnému zákroku - dá sa to robiť pri lokálnom umrtvení? Aby z toho syn mal celoživotnú traumu. Aká je doba liečenia po tom teda ako dlho nebude môcť navštevovať škôlku? Ďakujem vopred za každú radu aj názor.
mata003
 
Príspevky: 1658

Re: zúžená/prilepená predkožka - násilné stiahnutie

Poslaťod MUDr. Jozef Babala »

Dobry den pani Mata,

onedlho mi vyjde aj dalsi prispevok, kde sa prave o prirastenej predkozke hovori. Ale ku Vasmu synovi: v 5-tich rokoch je uz cas na to, aby predkozka bola uvolnena. A to aj kvoli moznym zapalom - ako pisete, ak sa tam pomnozi infekcia, moze postiihnut aj horne mocove cesty. Ak nemate daleko na nasu ambulanciu, nech sa paci ju navstivit (02 59371 777). Vysterime synceka a pokial sa da setrne uvolnit predkozka, urobime tak na mieste. Pokial zvazime, ze zakrok by bol prilis bolestivy, alebo dieta prilis citlive s nasledujucimi zlymi spomienkami, navrhneme Vam uvolnenie v ramci jednodnovej chirurgie. Spolocne prediskutujeme a zvolime najvhodnejsi postup.

S pozdravom
Jozef Babala
MUDr. Jozef Babala
 
Príspevky: 105


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Jozef Babala, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia