moj 12 mesačny syncek este nestvornozkuje

Poradňa nie je aktívna. Využite ju ako zdroj zodpovedaných otázok.
Všeobecná lekárka pre deti a dorast z Polikliniky Mlynská dolina
Viac o ambulancii všeobecného lekára pre deti a dorast
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

moj 12 mesačny syncek este nestvornozkuje

Poslaťod janula18 »

Dobry den, prosim Vas, chcem sa informovat. Mam synceka, ktory bude mat za 2 tyzdne rocik. Na brusku je v pohode, aj sa prevaluje, sada si, natahuje za hrackami aj sa da na kolienka, ale ked ma spravit krok s kolienkom tak si lahne na brusko alebo sa zvali na bok,šalebo si sadne a tak si radsej snazi zobrat hracku. Vobec sa mu nedari stvornozkovat. Inac je sikovny aj jemnu motoriku ma vybornu. No ked ho dam aj do postielky nema zaujem sa vstavat v postielke. Ked ho sama postavim napriklad ku gaucu tak na nozickach sa udrzi, ale sam sa nestava :( ... do pavukov ho nedavam, chcem aby sam sa naucil chodit. No ked som bola u kamaratky tak som ho tam skusila dat, no on si iba sadol, tocil s hrackami, ale posuvat sa neposuval a ani mi tam nechcel byt. Je pravda, ze aj pretacat aj sadat zacal neskor ako co poznam deticky. Len sa bojim ked uz bude mat rok a vobec mu to stvornozkovanie nejde. Dakujem pekne za radu.
janula18

Re: moj 12 mesačny syncek este nestvornozkuje

Poslaťod MUDr. H. Zburova »

Dobrý deň, milá mamička podľa toho ako popisujete problémy týkajúce sa motoriky a celkovej pohyblivosti Vášho synčeka tak pociťujete akýsi nekľud.

Môžem Vám odpovedať takto, nie každé dieťa štvornožkuje,a pritom je úplne v poriadku. Dieťa aj keď má skoro 1 rôčik nemusí samostane chodiť a ani ho žiadnym spôsobom nenútime.

Som však prekvapená, prečo túto záležitosť nekonzultujete s pediatričkou, ktorá vie lepšie posúdiť dieťa keď ho vyšetruje pri preventívnych prehliadkach kde

sa posudzuje aj psychomotorický vývin dieťaťa a v prípade podozrenia, alebo istých nezrovnalostiach v motorike dieťa pediater odosiela do detskej neurologickej ambulancie.
MUDr. H. Zburova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Poradňa pediatra: MUDr. Hilda Zburová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia