manžel klame

[ img ]
Zameriavam sa najmä na manželov a partnerov v kríze, vzťahové a partnerské problémy, ako aj liečbu rôznych depresii, úzkostí či fóbii. Viacej sprevádzam na ceste za riešením, než poukazujem na to v čom je problém. Cieľom nie je až tak sa vŕtať v probléme, ale nájsť silu vyriešiť ho.

Psychoterapeutická poradňa
Dolná 72
Banská Bystrica

0905 828101
bartkokamil@gmail.com
www.psychoterapeutickaporadna.sk
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

manžel klame

Poslaťod termar »

Dobrý deň pán Bartko,

chcem sa spýtať na situáciu, keď manžel klame .Tvrdí , že klame aby mal pokoj. Aby som mu dačo nevyčítala Doma k tomu boli vedení. Klame aj jeho mama len aby sa vyhla problémom alebo výčitkam okolia. Proste ale mne to vadí sme predsa manželia ja mu poviem pravdu a viem , že veľa krát sa nestretnem s porozumením a počúvam výčitky veľa krát od neho. Nevravím, že mi klame vo vzťahu alebo žeby ma podvádzal. Ale proste spýtam sa ho napr. zaplatil si toto alebo toto a on mi povie hej. Pol roka nato nám príde upomienka že vec je nezaplatená. A spýtam sa ho prečo klamal tak mi povie aby mal pokoj . Proste je to možno v maličkostiach ale klame pre pokoj svoj . A mne to vadí ....
My sme doma museli vravieť pravdu aj v maličkostiach preto mu veľa krát aj ja poviem veci hoci by som nemusela a tiež počúvam výčitky a dosť často . Niekedy mám začať chuť mu klamať tiež aby vedel ako to je. Veľa krát som mu povedala, že mi to ubližuje ale on to robí stále. Čo robiť???? Neviem či to ja preháňam, lebo mi to povie že o zbytočne zveličujem alebo je to fakt normálne občas si zaklamať???
termar

Re: manžel klame

Poslaťod KamilBartko »

Dobrý deň,

z vašich slov vidieť rozdielnosť prostredia z ktorého vychádzate. Javí sa to tak, že váš manžel to nerobí naschvál, ale zrejme je tak naučený reagovať v záťažových situáciach. Otázka skôr znie: čo mu môže pomôcť zmeniť svoje správanie v záťažových situáciach, ktoré má zrejme z domu? Poukazovanie na chybu ešte nikomu nedalo silu ju zmeniť. Ani ultimátum - ty sa musíš zmeniť! Dokonca ani nepríjemné dôsledky, ktoré si zlíže ten dotyčný. A myslím si, že ani zážitok z opačnej strany (...začať mu klamať, aby vedel...) nemusí zmeniť toho dotyčného.

Nádej vidím skôr v niečom inom - v porozumení. Čo tým myslím? Podľa mňa, váš manžel prežíva veľkú ťažkosť a potrebuje, aby ste mu porozumeli, že je to to pre neho ťažké. Potrebuje, aby ste ho prijala s jeho chybou a taktiež mu vyjadrila, že budete pri ňom. Čo je to za strach, čo je to za bolesť?

Druhá otázka: čo vám môže pomôcť ísť takto riskovať? Čo by ste potrebovala, aby ste dokázala dať porozumenie? Ako by ste sa mali postarať o seba?

S pozdravom Kamil Bartko
KamilBartko

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» Mgr. Kamil Bartko

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia