Kyretaz

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kyretaz

Poslaťod dudlo »

Dobry den pan doktor.
Obraciam sa na vas s otazkami ohladne kyretaze,dalsieho tehotenstva a regeneracie organizmu.
V piatok som musela podstupit kyretaz,kvoli missed abortion v 11.tt.Neboli zaznamenane ozvy plodu.Aky je vas nazor na kyretaz,treba cakat ked sa plod sam vyluci alebo je nevyhnutna?Zaujima ma ako rychlo sa dostane telo /nehovorim o psychike lebo to je velmi zlozite/ po takomto zakroku,kedy sa mozme pokusit o dalsie dietatko,ake skusenosti mate s tym keby sme to chceli skusit hned po 3 mesiacoch,ake vytaminy a ci treba brat na zregenerovanie organizmu,maternice a podobne ?Dakujem vam za skorue odpovede
dudlo

Kyretaz

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. Je mi úprimne ľúto smutného osudu Vašej tehotnosti. Uvedený výkon po missed abortion je nevyhnutný práve z dôvodu zabezpečenia regenerácie sliznice maternice a teiž z dôvodu prevencie pred možnými infekčnými komplikáciami. Myslím si, že tri mesiace sú dostatočne dlhým časom na regeneráciu sliznice maternice pre ďalšiu tehotnosť. Verím, že v tom prípade už bude všetko v najlepšom poriadku. Z vitamínov doporučujeme aj pred plánovanou tehotnosťou voľne dostupné tehotenské preparáty.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia