odmietanie mlieka

[ img ]
Odborníčka na výživu Vám rada zodpovie hlavne na tieto okruhy otázok: výživa počas tehotnosti, výživa dojčiacich mamičiek, výživa dojčiat a batoliat, dojčenie, prípravky mliečnej výživy, zaraďovanie nemliečnych potravín, obsah živín v potravinách, potravinové alergie, diéty, neznášanlivosť mlieka, bezlepkova diéta a pod.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Archív zodpovedaných otázok od MUDr. Babinskej od roku 2004 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

odmietanie mlieka

Poslaťod Bbeba »

Môj 20 mesačný syn mi odmieta akékoľvek mlieko, či sa jedná o sušené alebo kravské. Jedine čo mi vypije je Actimel, alebo Acidko. Každý deň zje jeden jogurt. Môžem mu dávať tieto jogurtové nápoje viac krát denne? Kojila som ho do jedného roku ( bola som tehotná) a odvtedy máme tento problém. V strave mu mlieko nevadí, ale pudingy tiež nezje, pravdepodobne mu chutí lena kyslastá chuť jogurtov. Má nedostatok mlieka vplyv aj na jeho rast , teraz váži 10,6kg a meria82 cm. Je vhodné mu dať prípadne moje odstriekané mlieko, keďže teraz dojčím druhého syna a občas mám mlieka dosť.
Bbeba

Poslaťod MUDr. K. Babinská PhD. »

Dobrý deň prajem. Áno, postačí, ak synčekovi budete dávať kyslomliečne nápoje, ktoré sú plnohodnotnou náhradou za mlieko. Dieťatko ich bez problémov môže dostávať aj viackrát denne. Mlieko i naďalej podávajte aspoň ako súčasť jedál.
Ak máte prebytok odstriekaného materského mlieka, môžete ho podať staršiemu synčekovi. Nebolo by však dobré dieťa opätovne zvykať na materské mlieko. Zvážte, či nebude lepšie mraziť ho do rezervy pre mladšie dieťatko.
To, že synček namiesto mlieka papá mliečne výrobky nemá vplyv na jeho rast. To, že je chlapček na svoj vek drobnejší, môže mať rôzne príčiny, jednou z nich môže byť slabšie papanie. Povzbudzujte synčeka do jedenia, skúste prípadne pridať ešte jeden denný pokrm (napr. druhú večeru), či variť sýtejšie jedlá (napr. obohacovať pokrm prídavkom masla alebo rastlinného oleja, podávať zapražené jedlá a pod.).
MUDr. K. Babinská PhD.

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Katarína Babinská, PhD. (Poradňa o výžive)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia