pozitivny skrining AFP

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

pozitivny skrining AFP

Poslaťod MajkaPR »

Dobry den pan doktor, vysiel mi pozitivny skrining AFP. AFP som mala v poriadku ale total HCG som mala zvysene. Riziko M Down v termine 1:250 riziko razstepu chrbtice 1:5300 a riziko podla veku 1:1100. Bolo mi odporucene vysetrenie na genetike a potom amniocenteza. Mame uz jedneho zdraveho syna, ma 2,5 roka a v celej rodine sa geneticke choroby nevyskitli. Podla UZV je tiez vsetko v poriadku, aj presvetlenie sije. Kazdy mi radi nieco ine. Niekto mi amnio odporuca,niekto ma odhovara, ze riziko M DOwn je nizke, rada by som pocula aj nazor odbornika. Mohli by ste mi prosim napisat, ci amnio podstupit, viem ze su tam urcite i ked male rizika komplikacii. Dakujem.
MajkaPR

pozitivny skrining AFP

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. Nemyslím si, že riziko predčasného odtoku plodovej vody pri amniocentéze je malým rizikom. Čo je však podstatenjšie je fakt, čo chcete Vy. Amniocentéza môže byť totiž rozhodujúcim parametrom v rozhodovaní o prerušení tehotnosti. Boli by ste ochotná súhlasiť s vnútromaternicovým usmrtením plodu? Takže najprv je potrebné ujasniť si názor na tento etický problém a potom je možné diskutovať o takom, či onakom vyšetrení.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia