Kojit pri hnackach?

Certifikovaná poradkyňa v dojčení absolvoval a školenia Laktačnej ligy v spolupráci s OZ Mamila a UNICEF . Ponúka internetové konzultácie, informácie a poradenstvo v oblasti dojčenia a starostlivosti o rodinu.

Archív všetkých odpovedí našej poradne dojčenia od roku 2003 nájdete TU

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kojit pri hnackach?

Poslaťod alenka76 »

Dobry den!

Chcela by som poprosit o radu.
Dcerka bude mat 8 tyzden a doposial sme kojili a dokrmovali zaroven.(od narodenia)
Bohuzial 3 dni som mala asi virus,kde som zvracala a hnackovala.
Momentalne teraz je 3 den kde vystriekam max.par kvapiek,a dokonca malu davam na prisatie-ta sa vsak po pol minute odtahuje.(Takze dokrmujeme vo velkom)
Ako teda na to aby sa mi mliecko znovu objavilo?Co jest aby sa pustilo-bohuzial som alergiacka na mliecne vyrobky-ktore som ak som chcela kojit jedla a pila-a bohuzial viac na skodu ako na ucel.
Je mozne kojit aj ked hnackujem a zvraciam?

Od narodenia mala pytala viac,aj po hodinovych kojacich intervaloch(aby sa mlieko spustilo)Dcerka saje max do 10 minut z oboch prsnikov.Je mozne ze nesaje?

Dakujem

Alena
alenka76

Poslaťod Mgr. Ema Krajčovičová »

Milá Alenka, vo vašej krátkej otázke je veľmi veľa vecí, ktoré by bolo potrebné prediskutovať. Vo všeobecnosti teda odpoviem nato, čo máte ako názov otázky - či je možné dojčiť, keď má maminka hnačku a zvracia. Áno, je to možné, zvracanie a hnačka nie je kontraindikáciou dojčenia.
Čo sa týka dojčenia a dokrmovania. Vo vašom prípade by som Vám odporúčala, aby ste sa čo najskôr skontaktovali s laktačnou poradkyňou a aby ste spolu urobili pre dojčenie čo najviac. Treba skontrolovať, či je dieťa správne prisaté, naučíte sa ako zistiť či dieťa skutočne saje. Ak je nutné dokrmovanie, odporúčala by som Vám nedokrmovať z fľašky, ale používať laktačnú pomôcku - suplementor, pri ktorom dieťa saje aj z prsníka a dostáva aj dokrmovanie. Pri dojčení striedajte prsníky veľmi často, aby ste tak stimulovali tvorbu mlieka. Dojčite aspoň dva krát aj v noci, alebo si odsávajte. Čo sa týka tvorby mlieka a stravy, jedzte vyváženú stravu, nato aby sa Vám tvorilo mlieko, nie je potrebné jest či piť mlieko a mliečne výrobky. Ak sa správnym prisatím, častým prikladaním a dokrmovaním suplementorom nezväčší výrazne množstvo mlieka, bude možno potrebné siahnuť po liekoch na stimuláciu tvorby mlieka, samozrejme po konzultácii s laktačnou poradkyňou. Na tvorbu mlieka Vám môžu pomôcť aj homeopatiká, najlepšie po osobnej konzultácii u lekára-homeopata, pitie čaju z benediktu lekárskeho a semien senovky gréckej. Pri dojčení sa treba pripraviť nato, že dojčiť budete často, možno aj každú hodinu, nie je to nezvyklé. V podstate tu platí zásada, že sa nemôže stať, že dojčíte často, ale môže sa stať, že dojčíte zriedkavo. Dúfam, že sa Vám podarí znovu nastoliť dojčenie a že aj vy, aj dieťatko budete spokojné. S pozdravom, E. Krajčovičová
Mgr. Ema Krajčovičová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Mgr. Ema Krajčovičová, psychologička (poradňa dojčenia)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia