kaz v mliecnom zube

[ img ]

Stomatologické centrum DENTLY Babčan & Alexejenko
Apollo BC II, blok H
Mlynské Nivy 49
821 09 Bratislava
02/52962697
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

kaz v mliecnom zube

Poslaťod mougi »

dobry den, myslim, ze som zbadala mojmu 2,5r synovi v jednej stolicke kaz. co sa s tym da robit u takeho maleho dietata? zubky cistime 2x denne a myslim, ze neje moc sladkosti.
mougi

Poslaťod MUDr. Juraj Babčan »

Dobrý deň, predovšetkým by som odporúčala navštívit zubného lekára, ktorý dieťa vyšetrí a potvrdí, či sa skutočne jedná o kaz. Pokiaľ je kaz v začínajúcom štádiu ( čo povrdí vyšetrenie kariesdetektorom ) je možné ho ošetrit ozónom. Týmto vybavením však nedisponujú všetky zubné ambulancie. Pokiaľ je hlbší, vyžaduje to odstránenie kazového dentínu a zaplnenie výplňovým materiálom. Toto je však limitované v tak skorom veku spoluprácou dieťaťa.
MUDr. Juraj Babčan

Poslaťod MUDr. Juraj Babčan »

Dobrý deň, predovšetkým by som navrhovala navštíviť zubného lekára, ktorý potrvdí, či sa skutočne jedná o kaz. Pokiaľ je v počiatočnom štádiu je ho možné ošetriť ozónom. Týmto vybavením však nedisponujú všetky ambulancie. Pokiaľ je kazová lézia hlbšia, ošetruje sa odstránením kazového dentínu a zaplnením výplnkovým materiálom. Toto je však limitované spoluprácou dieťaťa, ktorá v tomto veku často nebýva ideálna.
MUDr. Juraj Babčan

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Eva Čačová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia