Ako reagovat?

[ img ]

Detská klinická psychologička.
Poradňa je dočasne neaktívna

PRAX: Odd. klinickej genetiky (1978-2005), od I/2006 - Neštátna psychol. ambulancia (s priamou platbou bez účasti zdravotných poisťovní).

Odpovie na otázky súvisiace s psychomotorickým v ý v i n o m detí (hlavne 0 - 10r.): nerovnomerný alebo rizikový vývin, deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, DMO, Downov sy., deti v adopcii, svalová hypotonia, zaostávanie vývinu reči atď.

Výchovné a rodinné poradenstvo: poruchy adaptácie, spánku, stravovania, problematika mimoriadne nadaných detí, deti po umelom oplodnení, krízová situácia v rodine vplývajúca na dieťa.

Školská zrelosť a poradenstvo pri voľbe školy.
KONTAKT:
MEDICENTRUM, Strečnianska 13, 851 05 Bratislava - Petržalka.
Objednávanie telefonicky: 0905 798 810 (aj bez odporučenia lekára).
Viac...

Archív zodpovedaných otázok od roku 2006 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Ako reagovat?

Poslaťod kikaBB »

Mila pani Doktorka, v prvom rade prajem a zelam si aby ste vo svojich dobrych radach nadalej pokracovali tak uspesne ako doteraz. :P Nam zatial vzdy pomohli. :wink: No a teraz by som sa rada opytala. Nas drobec ma 27mesiacov, doslova krasne rozprava a to cele riekanky ci pasaze z rozpravok, cisto vyslovuje "r" aj "ô", plienku ma len na noc, spava uz vo velkej postielke vo vlastnej izbe, akurat nie je ochotny jest sam. Obaja s manzelom sme momentalne doma, venujeme mu cas na striedacku a nechavame aj nech sa zabavi sam ( ja sa ucim a manzel pracuje doma, takze synovi neriesime volny cas 12 hodin denne.). Co ma vsak trapi, ze sa zacal prejavovat ako sebec - co je pochopitelne kedze je zatial jedinacik a prvy a jediny vnuk, ale neviem ako sa mam chovat ci reagovat ked napriklad v materskom cetre, vytrhne doslova z ruk nejakemu dietatu hracku, alebo ked sa k jeho hre chce pridat ine dieta zacne byt agresivny a do dietata strka, udiera ho ... Mozno sa mylim, no podla mna je este skoro skusat to systemom: "nerob to, teba tiez chlapci pustili sa hrat " ... a pod. Co mam skusit aby pochopil, ze to nie su jeho hracky a vzdy sa najde niekto kto si ich raz zoberie ci sa bude chciet pridat. Proste jeho prejavy by sa dali charakterizot ako : JA JA JA , MOJE, MOJE, MOJE. :roll: :( Viem, ze to nie je ziadna katastrofa a kazde dieta si tym prejde, ale ako na neho aby som neurobila chybu?
kikaBB

Poslaťod K. Dibarborova »

Dobrý deň Kika.
Pred chvíľkou som dopísala odpoveď Anne, ohľadne samostatného jedenia. Myslím si, že niečo z toho by mohlo platiť aj na Vášho syna. Rozpráva určite vysoko nadpriemerne a tá nechuť k samostatnému jedeniu ... tipujem si aj u vás nadpriemerný vývin.
To ja-ja-ja je vo veku okolo 2. roku normálne a je skôr raritné, ak dieťa hračku ochotne požičia a najmä, ak je jedináčik.
Keby mal staršieho súrodenca, bol by o hračky oberaný od prvých týždňov svojho života ...
Chce to len a len trpezlivosť. Keďže už dobre rozpráva, cepujte ho zatiaľ v tom, aby hračky z ruky netrhal, ale povedal prosím. Ak odmietne, vždy ho na chvíľu vyveďte z miestnosti. Alebo skúste urobiť 3-4 týždňovú pauzu v návštevách MC. Uvidíte, či sa tam vôbec bude pýtať, či mu deti budú chýbať. Nebojte sa, jedného dňa to pochopí. Chodiť medzi deti len preto, aby ste tam absolvovali scény a napätie nemá význam. Požičiavanie môžete cielene trénovať aj doma.
Majte sa pekne, ďakujem za želanie a ostávam s pozdravom, K.Dib.
K. Dibarborova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na PhDr. Kornélia Dibarborová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia