ako to vysvetlit detom???

[ img ]

Detská klinická psychologička.
Poradňa je dočasne neaktívna

PRAX: Odd. klinickej genetiky (1978-2005), od I/2006 - Neštátna psychol. ambulancia (s priamou platbou bez účasti zdravotných poisťovní).

Odpovie na otázky súvisiace s psychomotorickým v ý v i n o m detí (hlavne 0 - 10r.): nerovnomerný alebo rizikový vývin, deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, DMO, Downov sy., deti v adopcii, svalová hypotonia, zaostávanie vývinu reči atď.

Výchovné a rodinné poradenstvo: poruchy adaptácie, spánku, stravovania, problematika mimoriadne nadaných detí, deti po umelom oplodnení, krízová situácia v rodine vplývajúca na dieťa.

Školská zrelosť a poradenstvo pri voľbe školy.
KONTAKT:
MEDICENTRUM, Strečnianska 13, 851 05 Bratislava - Petržalka.
Objednávanie telefonicky: 0905 798 810 (aj bez odporučenia lekára).
Viac...

Archív zodpovedaných otázok od roku 2006 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

ako to vysvetlit detom???

Poslaťod mišurda »

dobry den!!!!

chcela by som vas poprosit o radu. moju sestru pred 3 dnami zbil muz pred detmi 10 a 7 rokov, strasne u toho plakali. zaujimalo by ma co im na to povedat, ako to vysvetlit??? myslim ze by sa s nimi sestra mala o tom porozpravat, zatial sa o tom vobec nerozpravali. :roll: vyzera to u nich po tomto incidente na rozvod, muz je teraz zatvoreny v obyvacke a tak tam ziju. :roll: dakujem!!!
mišurda
 
Príspevky: 8775

Poslaťod K. Dibarborova »

Milá Mišurda.
7 a 10 rokov je vek, kedy si už deti pamätajú zážitky až do dospelosti. Preto by bolo dobré, aby sa Vaša sestra o tom s deťmi porozprávala.
Najlepšie by bolo vtedy, keď jej manžel nebude doma, aby do debaty náhodou nevstúpil a nevznikol z toho cirkus na pokračovanie.
Mala by si premyslieť čo im povie, ale presný plán rozhovoru sa urobiť nedá. Najlepšie je pružne reagovať na momentálnu situáciu. Ak by deti zistili, že sa to otcovi len tak prepečie, malo by to na ne nedobrý vplyv. Rodič je v každom prípade istým vzorom, či už v negatívnom alebo pozitívnom zmysle. Naučiť sa riešiť problémy agresoiu, nie je do života žiadna výhra.
Keby som vedela podrobnejšie, ako konflikt vznikol, aké boli doterajšie vzťahy medzi manželmi, vedela by som poradiť, čo je a čo nie je potrebné k tomu deťom povedať.
Takže aspoň takto všeobecne a držím palce, aby sa už podobná situácia neopakovala.
S pozdravom, K.Dib.
K. Dibarborova
 
Príspevky: 320


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na PhDr. Kornélia Dibarborová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia