Častá stolica

[ img ]
Odborníčka na výživu Vám rada zodpovie hlavne na tieto okruhy otázok: výživa počas tehotnosti, výživa dojčiacich mamičiek, výživa dojčiat a batoliat, dojčenie, prípravky mliečnej výživy, zaraďovanie nemliečnych potravín, obsah živín v potravinách, potravinové alergie, diéty, neznášanlivosť mlieka, bezlepkova diéta a pod.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Archív zodpovedaných otázok od MUDr. Babinskej od roku 2004 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Častá stolica

Poslaťod Vea »

Dobry deň, chcela by som sa opýtať.... moja 8 mesačna dcéra máva časté stolice (dá sa povedať že aj 4-5 x denne) - papá pekne príkrmy, zeleninku, mäsko v striedaní so žĺtkom, pije prevarenú vodu....
Skúsila som jej dať 1x uvarené cestoviny, a 2x jedla detský keks (vhodný od 6 mesiaca).
Včera jedla tie cestoviny a dnes uz 4x mala stolicu - stolica nie je hnačkovitá, skôr pevná...
Stále je dojčená a dosť veľa.
Mám trochu obavu, či sa nejedná o celiakiu - ibaže lepok jedla dokopy asi 3x (2x ten keks a raz cestoviny) alebo má proste také trávenie?
Ďakujem.
Vea

Poslaťod gabo@redakcia »

Dobrý deň. Ak je dieťa spokojné, dobre papá, riadne priberá, nemá bolesti bruška, tráviace ťažkosti alebo iné príznaky ochorenia, ak je stolica normálnej farby a konzistencie, aj väčší počet stolíc možno považovať za normálny stav. Ak by dieťatko začalo mať ťažkosti - objavila sa hnačka, tráviace ťažkosti, dieťa by pomalšie priberalo a pod., v takom prípade by bolo potrebné navštíviť lekára.
gabo@redakcia
Site Admin

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Katarína Babinská, PhD. (Poradňa o výžive)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia