pitie Rajca

[ img ]
Odborníčka na výživu Vám rada zodpovie hlavne na tieto okruhy otázok: výživa počas tehotnosti, výživa dojčiacich mamičiek, výživa dojčiat a batoliat, dojčenie, prípravky mliečnej výživy, zaraďovanie nemliečnych potravín, obsah živín v potravinách, potravinové alergie, diéty, neznášanlivosť mlieka, bezlepkova diéta a pod.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Archív zodpovedaných otázok od MUDr. Babinskej od roku 2004 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

pitie Rajca

Poslaťod Indiana »

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu. Mam takmer 17 mesacnu dcerku,ktora uz asi mesiac odmieta pit cokolvek okrem ochutenej neperlivej vody Rajec. Ale zacnem od zaciatku aby ste mali dost informacii o nasom probleme. zhruba v 13-tich mesiacoch dcerka zo dna na den odmietla UM a tiez kase a cokolvek co sa na mlieko podoba. Nasa lekarka vsak tvrdi, ze to neprekaza, kedze dcera papa syry, jogurty a smotanove omacky. zacali sme jej teda miesto mliecka davat cajiky a vodu. nikdy nemala problem vypit nesladeny detsky caj ani cistu neochutenu vodu. z casu na cas dostala sladeny granulovany caj. asi pred mesiacom, ked bola smadna a narychlo nebolo nic ine po ruke, dostala napit z medovkoveho Rajca. Zachutil jej, tak dostala znova, no a teraz vsetko ostatne odmieta a jej spotreba tekutin sa rapidne zvysila. zaspava s flasou popoludni a v noci, no pocas nocneho spanku sa aj 5-6 krat zobudi a je smadna. skusila som jej dat cistu vodu (bojim sa aby sa jej od sladenej nekazili zubky) no s placom mi vyhodi flasu z postielky a dozaduje sa rajca. dokonca ja ked jej skusim dat sladeny caj, tak ho toleruje len obcas a s patricne vycitavym vyrazom. pocas 24 hodin spotrebuje asi dve flase Rajca. Bojim sa aby jej to neuskodilo a tiez by som ju rada oducila aspon od nocneho pitia. nemoze jej takyto permanentny prisun tekutin poskodit oblicky? prosim, poradte.
Dakujem
Indiana

Poslaťod gabo@redakcia »

Dobrý deň, stolová voda Rajec má nízky obsah minerálnych látok a je vhodná i pre dieťa na pravidelnú konzumáciu. Aby si dcérka nezvykla na príliš sladké nápoje, skúste jej Rajec riediť pitnou vodou alebo prírodnou vodou Rajec.
Množstvo tekutín, ktoré dcérka za deň vypije je však priveľké, primeraný príjem by bol okolo 1 litra. Pokúste sa množstvo obmedziť, napríklad tým, že do fľašky dcérke "pridelíte" iba menší objem vody.
gabo@redakcia
Site Admin

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Katarína Babinská, PhD. (Poradňa o výžive)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia