ako priberá?

[ img ]
Odborníčka na výživu Vám rada zodpovie hlavne na tieto okruhy otázok: výživa počas tehotnosti, výživa dojčiacich mamičiek, výživa dojčiat a batoliat, dojčenie, prípravky mliečnej výživy, zaraďovanie nemliečnych potravín, obsah živín v potravinách, potravinové alergie, diéty, neznášanlivosť mlieka, bezlepkova diéta a pod.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Archív zodpovedaných otázok od MUDr. Babinskej od roku 2004 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

ako priberá?

Poslaťod denisočka »

dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na to,či syn priberá normálne či málo - iné deti do mesiaca priberú aj kilo :? .ja od začiatku len dojčím,nedávam žiadne UM,2týž.som mu dávala kvôli Glukopuru aj čajík

nar.sa 18.12. s váhou 3000g, prepustili nás po 7.dňoch s váhou 2960g ,o 2 týždne nato - teda minulý utorok ma hospitalizovali pre absces prsníka, a šimon mal 3250g , o 6 dní v nemocnici pribral na 3370g - teda 120g/6dní ........ takže vlastne od prepustenia z pôrodnice pribral za 3 týždne 410g , čo je vlastne jeho prírastok za mesiac života

mne sa to zdá teda málo,aj ked som čítala že norm.priberanie je od 120g/týž...... ja tiež niesom nejaká pri sebe,možno bude take fifipierko po mne,ale chcem si byť istá,že mu MM stačí a prospieva :wink:

ináč,kakáme pekne viac x denne praženičku a ciká do každej plienky dosť

dakujem za odpoved,denisa
denisočka

Poslaťod MUDr. K. Babinská PhD. »

Milá Denisa,
v prvých troch mesiacoch by malo bábätko každý týždeň pribrať priemerne 200 g. Pomalšie priberanie Vášho chlapčeka mohli spoluzapríčiniť aj Vaše zdravotné problémy.
Sú bábätká, ktoré prirodzene priberajú pomalšie, pričom minimálny prírastok na hmotnosti by nemal byť nižší ako 105 g do týždňa. Ak aj dieťa pomalšie priberá, dôležité je, aby pribralo pravidelne, pravidelne kakalo a normálne močilo (aspoň 6 pocikaných plienok denne). Ostaňte zatiaľ pri výlučnom dojčení. Skontrolujte techniku dojčenia, či si dieťa uchopí bradavku tak, aby mohlo dobre sať. Kŕmte Šimonka častejšie, aj každé 2 hodiny.
MUDr. K. Babinská PhD.

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Katarína Babinská, PhD. (Poradňa o výžive)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia