pomaly tep srdiecka

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

pomaly tep srdiecka

Poslaťod nana »

Dobry den pan doktor. Uz som dufala, ze vam ani nebudem musiet pisat, ale opat sa nieco pritrafilo. Pisala som pred par dnami o tom hroziacom predcasnom porode. Tam sa nastastie aspon nic nemeni, sice sa nalez nelepsi ale hlavne sa ani nehorsi, krcok este ma nejaku dlzku a je zatvoreny. Ale asi aby som sa netesil, tak babatku nejak divne bije srdiecko. Dnes som mala poradnu a dr. robila aj uzv kontrolu. A ked pozrela na babo bolo dost jasne vidiet, ako pomalycky mu bije srdiecko. Neviem sice presne kolko, ale od pohladu to bolo pomalsie ako moj tep (bolo vidiet aj nejaku moju cievu ako tepe). Vyslovene sa to srdiecko ledva hybalo. Trvalo to asi 30 sekund a potom sa rozbehlo zas na normalnu rychlost. Dr. bola z toho dost zaskocena, o sebe ani nehovorim. Pockala teda este na pohyby. Ja pohyby citim dobre, ked uz teda babo zacne kopat. Ma dlhe pauzy kludu, kedy sa vobec nehybe ale to je normalne. Dr. to nechala teda tak, ze naspecialne vysetrenie ma neposle, lebo ze teda srdiecko sa rozbehlo. A jedine co odporucila, je ze si mam sledovat pohyby. Mna tym samozrejme vydesila ako sa len da. Nechapem co take mam sledovat na pohyboch, ked ich uz naozaj prestanem citit tak je tak ci tak neskoro. Rada by som sa teda apson takto trosku "ukludnila" a opytala sa
1. je normanle aby cas od casu dietatku bilo srdiecko vyrazne pomalsie
2. nie je to signal nejakej srdcovej vady?
3. ma zmysel dalej po tom patrat? myslim tym to, ze je vobec nieco co by sa pre babo dalo teraz urobit?
kontrolu mam klasicky o mesiac, lebo pani dr. ma opat dovolenku a len mi odporucila, ze ak sa mi to nebude pozdavat mam prist urgentne. co je to konkretne to TO co sa mi nema pozvadat uz mi neporadila.
viem, ze je strasne dolezite zachovat klud a nestresovat sa, ale ako ked vidim na vlastne oci ako mojmu babatku ledva bije srdiecko a trva mu hodne dlho kym sa rozbehne?
moc dakujem za vypocutie a budem cakat na nejaku radu. myslim, ze vasa poradna by kludne mohla byt gyneko/psychologicka :) uz len pre to ako nas vsetky vystrasene maminy ukludnujete. dakujem
pekny den
ivana
nana

pomaly tep srdiecka

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. Na úvod ďakujem za pochvalu.
Vami uvádzaný nález je podľa môjho názoru závažný. Určite Vás nechcem plašiť, ale nepravidelná akcia srdca plodu je vážny diagnostický nález. Avšak len v prípade, že sa táto diagnóza potvrdí viacerými sledovaniami a nielen jedným vyšetrením. Myslím si teda, že by ste mali, teda Vaše dieťatko malo byť sledované opakovane. Určite tým nechcem znavažovať indikáciu pani doktorky. Určite bude mať pravdu v tom, že bude pri ďalšej kontrole všetko v poriadku, ale dovtedy by bolo vhodné sa o tom aspoň niekoľkokrát presvedčiť. Určite by to prispelo minimálne k Vašej spokojnosti.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia