Nebezpecne bakterie u tehotnej v 38tt

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Poslaťod sisa »

Dobry den

som v 38 tt a cakame v poradi tretie dieta. V 36 tt mi robili vysetrenie na streptokoky a bolo negativne. Ale vraj mi nasli nejake bakterie kt. by mohli ohrozovat babatko pri porode.Vo stvr. mi dr. predpisal Macmiror 500 lebo vraj nic ine ucinejsie co by nemalo vplyv na babatko mi v takom vysokom stadiu tehotenstva nepredpisu .Po troch dnoch uzvania som musela liecbu prerusit nakolko sa u mna prejavila neznasanlivost v podobe zacervenania rodidiel a neskutocneho svrbenia a palena. Kedze neviem presne ktore udaje potrebujete vediet opisujem vysledkovy list co mi dali v poradni.

Mikroskopia - priamy preparat
epitelie ............ pozit. ++
leukocyty PMN .... ojedinele
lactobacillus .........pozit ++

Aerobna kultivacia
nalez : stredne masvne Acinetobacter sp.
Amp. + sulbactam .......... C Cefuromix .............R
neomycin+bacitracin .......L gentamicin ............L
ciprofloxacin ....................C chlormfenikol ........R
tetracyklin .........................L kolistin .................L
trimetoprim +sulfametoxaz .. sC nitrofurantoin .......R

nalez : stredne masivne Pseudomonas aeruqinosa

Amp. + sulbactam .......... R Cefuromix .............R
neomycin+bacitracin .......L gentamicin ............L
ciprofloxacin ....................C chlormfenikol ........R
tetracyklin .........................L kolistin .................L
trimetoprim +sulfametoxaz .. R nitrofurantoin .......R

chcela by som sa spytat o ake bakterie sa to jedna a ako mozu ohrozit babatko, nie je lepsie riesenie uobit v takomto pripade cisarsky rez aby sa predislo nakazeniu babatka ? Naozaj neexistuju ucinne lieky kt. by sa mohli na preliecenie podat tehotnej vo vysokom stadiu tehotenstva ?
za rychlu odpoved dakujem
sisa

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. Myslím si, že popisovaný nález nie je z hľadiska sponánneho pôrodu pre dieťatko nebezpečný, môže však, napríklad, spôsobiť predčasný odtok plodovej vody. Myslím si, že lokálna liečba je úplne dostačujúcim riešením, v prípade potreby je možné v 38 týždni tehotnosti liečiť nález aj celkovo. Spomínaný nález určite nie je indikáciou na cisársky rez. Myslím si teda, že sa vôbec nemusíte obávať komplikácií.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia