počítanie v škôlke

[ img ]

Pedagogická poradňa pre školáčikov 1.stupňa má pomáhať rodičom školáčikov, poskytnúť pomocnú ruku pri bežných problémoch detí, ktoré spolu s rodičmi ešte len začínajú objavovať školský svet.

Je to pre ne nová planéta, s novými dojmami, podmienkami, a aj obyvateľmi.

To sú starší spolužiaci, ktorí sú tu už doma a predovšetkým pani učiteľky, či lepšie povedané jedna pani učiteľka, veľmi dôležitý a nenahraditeľný sprievodca po cudzej planéte. Spolupráca medzi dospelými, ktorí majú spoločný záujem, ich vzájomná korektná komunikácia a rešpektovanie potrieb dieťaťa a školy je takisto nenahraditeľná.

Ambíciou našej poradne je tejto spolupráci napomáhať, odpovedať na otázky rodičov, prispieť odbornou radou, vyplývajúcou z dlhoročnej učiteľskej praxe, či už v klasickej základnej škole, alebo súkromnej, kde sa vyučuje podľa moderného a efektívneho modelu Integrované tematické vyučovanie.
www.skolafinesa.sk
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

počítanie v škôlke

Poslaťod mamina »

Dobrý den,
my máme doma predškoláka, ktorý sa začína v škôlke zjavne nudiť. Náhodou sme pri čítaní letákov prišli na to, že mu ide matematika. Vie čítať čísla do 10000, rád počíta sčitovanie a odčitovanie do 15 (zatiaľ). Vie napísať všetky číslice až na to, že niekedy píše zrkadlovo :shock: Netlačíme ho počítaniu, ani písaniu, ale on si sám pýta úlohy - chce počítať, ja mu to potom akože oznámkujem. Kreslenie omaľovánok ho baví minútu, príklady vydrží počítať až kým všetko nevypočíta.
Moje otázky smerujú k tomu, že som počula viac názorov (aj od učiteľky v MŠ), že učiteľky v ZŠ to nemajú radi, nakoľko deti sa potom v škôle nudia (tie čo vedia písať a počítať) alebo sa môžu niečo naučiť zle a potom je horšie ich preúčať. Taktiež neviem prečo niektoré číslice píše zrkadlovo. Inak je ľavák. Máme s ním počítať, ked tak veľmi chce? To zrkadlové písanie môže znamenať nejaký väčší problém?

ĎAkujem.
mamina
 
Príspevky: 12230

počítanie v škôlke

Poslaťod Finesa »

Máte doma bystré dieta, preto nie je najmenší dovod na znepokojenie.
Jeho záľubu v počítaní treba jednoznačne podporovať, v bežnej miere, samozrejme. Na trhu je množstvo materiálov pre jeho vekovú kategóriu, rôzne zošity a pomôcky.
Zrkadlové písanie sa bežne vyskytuje ešte aj u prváčikov, je to prechodný jav, ktorý sa časom vytratí, keď už dieta dobre pozná všetky tvary čísel a písmeniek.
U vášho predškoláčika hrá rolu aj to, že je ľavák, ale aj v tomto pripade platí, že sa naučí správne písat.
Vedomostná a intelektová úroven detí v prvej triede je rôzna, preto si nerobte starosti čo bude pri nástupe do školy.
Jednoznačne závisí od profesinality učiteľa, ako pracovat s nadanejšími deťmi, ako ich zaujať, aké materiály im pripraviť navyše tak, aby sa dieta nenudilo, práve naopak, aby nadobúdalo tie správne štúdijné návyky.
Finesa
 
Príspevky: 41


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Kolektív pedagógov Súkromnej ZŠ FINESA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia