strach zo zlých známok

[ img ]

Mgr. B. Vrábelová sa venuje práci s deťmi s poruchami učenia a poruchami správania už od maličkého veku (hyperaktivita, vzdor, agresivita, oneskorený vývin,...)

www.docbibi.sk
Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Mgr.Barbora Vrábelová
Sociálno-pedagogická poradňa ASTARTÉ
Slowackého 18
82104 Bratislava
tel: 0911 223 004
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

strach zo zlých známok

Poslaťod Bbeba »

Dobrý deň, neviem či moja otázka patrí do poradne, ale skúsim.
Moja 9ročná dcéra je štvrtáčka. Doteraz nemala inú známku ako jednotku. Od prvého ročníka až doteraz, samé jednotky. Všetky písomky má skoro vždy na 100%. No domáce úlohy má samú chybu, proste, nesústredí sa na ne. V piatok dostala z cvičenia trojku, a celé popoludnie preplakala. Nekričala som na ňu, ani nevyčítala som jej to. Odmietala mi ísť v pondelok do školy (bojí sa že bude mať už vždy zlé známky). Napokon do školy aj tak nešla ,dostala ovčie kiahne. Vidím na nej , že je" spokojná",. Ako sa mám zachovať, k tej jej nechuti ísť do školy a k jej strachu zo zlých známok.
Bbeba

Poslaťod Mgr. Barbora Vrábelová »

Dobrý deň, Vašej dcérke pomaly ale iste prichádza puberta - to znamená, že pozornosť začne oscilovať - teda sa nedokáže už tak naplno sústrediť ako kedysi. Je fajn sa o tom s ňou rozprávať, neklásť zbytočne vysoké nároky. Ak je ona sama tak upnutá na dobré známky, treba jej vysvetliť, že sa nič nedeje ak prinesie občas aj horšiu známku, že vy sa na to nehneváte - skúste to troška obrátiť aj na srandu :) Nie je dobré u dieťaťa pestovať názor, že dobré známky sú dôležité, lebo v skutočnosti nie sú - známka ani zďaleka nie je obraz vedomostí dieťaťa - je to subjektívne posúdenie učiteľa - a to jej treba primerane vysveliť - že dôležité je, koľko toho vie a aká je šikovná, a že aj nám dospelákom sa nie vždy podarí uspieť tak ako chceme. Motivujte ju láskavým prístupom a pochopením - prichádza na ňu totiž dosť zložité obdobie... :wink: Držím place :)
Mgr. Barbora Vrábelová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Mgr. Barbora Vrábelová (Sociálno-pedagogická poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia