Vytiahne malo mliecka z prsnika

[ img ]

Vedie v Bratislave lekáreň priateľskú tehotným, dojčiacim a deťom.

Ako konzultantka sa venuje poradenstvu v oblasti dojčenia, homeopatie, fytoterapie, prírodnej kozmetiky, racionálnej výživy, eko/bio životného štýlu - cez internet tu, v prípade potreby osobnej konzultácie obj. na tel.č.: 0903-302306.

Matka dvoch detí.
Získala Atestáciu z francúzskej homeopatickej školy, Certifikát poradcu prírodnej kozmetiky značky Weleda, Certifikát 4 stupňov Montessori pedagogiky, aktívna účasť na konferenciách o dojčení, vzťahovej výchove, prirodzenej starostlivosti o dieťa,...

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Vytiahne malo mliecka z prsnika

Poslaťod sisa »

Dobry den

som maminou tretieho drobca a doteraz som problem pri kojeni nemala. Teraz pri nasom tretom babatku nastal problem s ktorym si nevedeli poradit ani v porodnici. Misko ma 10 dni a narodil sa s porodnou hmotnostou 3450g. Od zaciatku bol velmi spave babatko a nechcel sa poriadne prisat k prsniku. Kedze z toho vyplyvalo rozkusanie bradaviek tak sme po prichode domov presli na kojenie pomocou striekacky kedze flasku odmietam davat aby sa od prsnika neodnaucil uplne. Striekackou spapa v pohode 80-100 ml a potom spinka3-4 hodinky, kedze sa mi prsia ako tak zahojili tak uz skusam cez den prikladat ale misko ma "velmi slaby tah" mam ho pol hodinku na prsniku a vytiahne si max 20ml, potom ma uz prsia zacinaju boliet kedze sa s tym viac menej iba hra a nepapa a tak ho dokrmim radsej striekackou. Zacina to byt ale unavne odstriekavat a prikrmovat preto by som bola ovela radsej ak by misko dokazal lepsie vytiahnut mliecko. Stretli ste sa niekedy s takym problem ze babo poriadne nevedelo tahat mliecko a ako by sa to dalo vyriesit aby sme mohli striekacku odlozit a kojit len z prisnika ale aby pri tom vytiahol dostatocne vela mliecka ..... dakujem za odpoved
sisa

Poslaťod Mgr. Jana Boleková »

Milá sisa,
synček môže slabo sať aj preto, že nebol nútený pobojovať o svoje mliečko, keďže ste ho dokrmovali striekačkou. Určite ste ale zvolili lepší spôsob, ako keby ste mu ponúkli fľašu (to isté platí aj pre cumlík).
Skúste 1 týždeň synčeka budiť na dojčenie. Spavejší môže byť aj z menšieho množstva vypitého mliečka a následného nedostatku energie. Ale to sa takto na diaľku nedá presne povedať.
Pred dojčením si nahrejte prsníky a pomasírujte Olejom na masáž prsníkov od Weledy. Začnite v podpazuší a pokračujte smerom k dvorcu. Synček musí zachytiť celý dvorec, nielen bradavku. Prsník mu vkladajte do plne otvorených ústočiek. Nosík má mať zaborený v prsníku.
Nechajte ho sať iba dovtedy, kým pije aktívne. Potom na chvíľku vyberte bradavku z pusy, aby Vám cmúľaním nepoškodzoval bradavku.
Počas dojčenia môžete pokračovať v masáži prsníka a tak pomáhať nadháňať mliečko smerom dopredu.
Pite feniklový čaj. Látky z neho prechádzajú aj do materského mliečka, synčekovi pomôže s trávením a tým sa u neho môže skôr dostaviť hlad.
Bradavky si ošetrujte Calendulovou masťou od Weledy. Netreba ju ani oplachovať. Bradavky pri poranení vetrajte a meňte polohy pri dojčení.
Úspešné pokračovanie dojčenia.
jana
Mgr. Jana Boleková

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Mgr. Jana Boleková, farmaceutka (poradňa dojčenia)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia