pecatenie zubov

[ img ]

Stomatologické centrum DENTLY Babčan & Alexejenko
Apollo BC II, blok H
Mlynské Nivy 49
821 09 Bratislava
02/52962697
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

pecatenie zubov

Poslaťod anni6 »

k tomuto prispevku by som aj ja mala otazku: nasa zubna lekarka, mi na otazku o pecateni zubkov povedala, ze je to nezmysel, pretoze akonahle sa zuby prerezu, uz su na nich bakterie a tak by sa vlastne zubky zapecatili aj s nimi. vraj ona take nieco ani neodporuca ani sama nevykonava. mam s nou podpisanu zmluvu, avsak chcem dcere /6r za necely mesiac/ co najlepsie ochranit nove zuby. zacali jej prve rast 6ky a 5ky, ostatne, aj predne su v nedohladne. prosim poradte, oplati sa vobec pecatenie zubov. radila nam len ich riadne umyvat, no to je dcera stale zavisla od mojej pomoci, pretoze ani strsie deti si nevedia este zuby riadne umyt, nie to 6rocne dieta. vecer jej ich umyvam sama, no rano na to nie je cas ani nechce moju pomoc. uz teraz tusim ako to so zubami dopadne. mozem jej dat zapecatit zuby aj u ineho zubara, kolko take nieco stoji?
anni6

Poslaťod MUDr. Juraj Babčan »

Dobrý deň, pečatenie patrí medzi významné metódy prevencie vzniku zubného kazu. Je indikované u detí s dobrou hygienou, ale s hlbokými jamkami a ryhami na zúbkoch. Tieto hlboké fisúry je prakticky nemožné vyčistiť bežným spôsobom, a preto je veľmi pravdepodobné, že tu časom vznikne kaz. Aby sa tu počiatočný kaz nenachádzal je dôležité zapečatiť tieto zúbky čo najskôr po prerezaní. Ideálne je, ak ambulancia disponuje karies detektorom, pomocou ktorého lekár overí stav týchto rýh pred pečatením.
MUDr. Juraj Babčan

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Eva Čačová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia