nevyrastu dolne jednotky

[ img ]

Stomatologické centrum DENTLY Babčan & Alexejenko
Apollo BC II, blok H
Mlynské Nivy 49
821 09 Bratislava
02/52962697
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

nevyrastu dolne jednotky

Poslaťod anni6 »

Dobry den,
okrem pecatenia zubov mam este jednu otazku, avsak vkladam ju do samostatnej temy. Dcere zubarka na zaklade snimku zistila, ze jej nikdy nevyrastu trvacne dolne jednotky.
Zacnem postupne...dcera ma za necely mesiac 6 rokov, avsak plnu pusu mliecnych zubov a ziadne sa nechystaju vypadnut! / Uz teraz vzbudzuje pozornost, kedze uz chodi do skoly/. Prve mliecne zubky jej vyrastli hodne neskoro, tesne pred rokom a pol, co je u nas v rodine azda dedicna rarita, takze doteraz som sa tym oneskorenim ani neznepokojovala, i ked udivu zo srany znamych sme si uzili dost. Avsak este nikomu z rodiny sa nestalo, ze by nemal za tym trvacne zuby! Na snimku vsak nie su vidno - len tie dolne jednotky, ostatne vsetky. Je tam len miesto s tkanivom pod mliecnymi, ziaden obraz nejakych zubov. Dcera ma stale dokonale mliecne zubky, dokonca este stale nevyrastli niektore mliecne 5ky, pretoze sa jej akosi nevpratali. No zacali jej vyrastat 6ky a vraj su to trvacne. / Preto som sa pytala aj na pecatenie zubov./
Som z toho dost nestastna, mame ist do ortodontickej ambulancie, avsak do jednej sa neviem dovolat a vraj sa tam dost dlho caka na termin a dalsiu neviem najst v Zlatych strankach. Sme z TA.
Netusim, co ju caka...da sa tento problem chybajucich zubov nejak riesit? Vraj sa dvojky nasmeruju na miesto jednotiek, mali by ich samotne stolicky poposuvat. No ak sa neposunu??, ved aj malicka medzera vyzera smiesne. Je vobec mozne, ze by dcera prezila detstvo a hlavne pubertu, kym jej neprestane sanka rast, bez nejakych implantatov, stresu a bolesti v zubarskom kresle? Stale verim, ze sa tam na snimku zrazu niekde za mliecnymi zjavia. No zubarka pochybuje.
Velmi vam dakujem za kazdu odpoved, radu. Pekny den prajem. Andrea
anni6

Poslaťod MUDr. Juraj Babčan »

Dobrý deň, stav v ústach vašej dcérky je zložitý a prislúcha do liečby čelustného ortopéda, ktorého Vám doporučujem čo najskôr navštíviť. Ošetrujúca zubná lekárka Vašej dcérky Vás tam musí čo najskôr odoslať.
MUDr. Juraj Babčan

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Eva Čačová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia