Prváčik. Vyrušovanie na hodine.

[ img ]

Detská klinická psychologička.
Poradňa je dočasne neaktívna

PRAX: Odd. klinickej genetiky (1978-2005), od I/2006 - Neštátna psychol. ambulancia (s priamou platbou bez účasti zdravotných poisťovní).

Odpovie na otázky súvisiace s psychomotorickým v ý v i n o m detí (hlavne 0 - 10r.): nerovnomerný alebo rizikový vývin, deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, DMO, Downov sy., deti v adopcii, svalová hypotonia, zaostávanie vývinu reči atď.

Výchovné a rodinné poradenstvo: poruchy adaptácie, spánku, stravovania, problematika mimoriadne nadaných detí, deti po umelom oplodnení, krízová situácia v rodine vplývajúca na dieťa.

Školská zrelosť a poradenstvo pri voľbe školy.
KONTAKT:
MEDICENTRUM, Strečnianska 13, 851 05 Bratislava - Petržalka.
Objednávanie telefonicky: 0905 798 810 (aj bez odporučenia lekára).
Viac...

Archív zodpovedaných otázok od roku 2006 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Prváčik. Vyrušovanie na hodine.

Poslaťod Calu »

Dobrý deň,
postupne už začínam byť zúfalá, mám syna prváčika, ktorý velmi rád vyrušuje počas vyučovania. Snaží sa upútať na seba pozornosť, a ked si ho všetci všimnú, tak potom je spokojný, ale nie na dlho. Včera ho pani družinárka po takomto šaškovaní na hodine postavila pred celú triedu, nech im teda ukáže ako to vie robiť. Tam už samozrejme zvesil plecia a nič neukázal. Po tomto "treste" už nevymýšlal. Skúšala som na neho po dobrom, po zlom, ráno mi slúbi že nebude vyrušovať, ale nikdy svoj slub nesplní. Poslednú dobu chodím do školy so strachom,že čo zase bolo? Čo mám robiť? Veľmi pekne Ďakujem.
Calu

Poslaťod K. Dibarborova »

Dobrý deň Andrea.
Z mojej skúsenosti môžem povedať, že k najčastejším dôvodom, prečo dieťa vyrušuje patrí:
- mimoriadne nadanie alebo zbytočne a bezdôvodne odložené zaškolenie, kedy sa dieťa v škole nudí
- podpriemerné schopnosti, kedy dieťa "nestíha" a preto sa snaží upútať spolužiakov ináč, zväčša nevhodne
- porucha pozornosti alebo hyperaktivita
- povahové vlastnosti dieťaťa
- neskúsený pedagóg, ktorý dieťa nedokáže zvládnuť
Vymenovala som len tie najčastejšie príčiny, je ich samozrejme oveľa viac a často sa kombinujú.
Čo je príčinou, že Vášho syn vyrušuje, by som vedela povedať jedine po vyšetrení. Myslím si, že návšteva detského psychológa by mala zmysel, už len z toho dôvodu, aby Váš syn nedostal "nálepku", ktorá sa s ním potiahne v ďalších rokoch. Ak dieťa príjme rolu šaša a nespratníka, už sa ani nesnaží byť niečím iným. A tomu by bolo dobré sa vyhnúť.
Pozdravujem Vás, K.Dib.
K. Dibarborova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na PhDr. Kornélia Dibarborová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia