SZOC - 2

[ img ]

Riešime vaše otázky týkajúce sa poskytovania „rodinných dávok

- prídavok na dieťa,
- rodičovský príspevok,
- príspevok pri narodení dieťaťa,
- nový príspevok na starostlivosť o dieťa,
- príspevky v náhradnej starostlivosti a náhradné výživné.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

SZOC - 2

Poslaťod nana »

tak si to dovolim len zhrnut, ze som spravne pochopila. hoci stale vsade ministerstvo tvrdi, ze ide viac a viac podporovat rodiny nie je to pravda (aj ked sa to vsemozne snazite maskovat do siahodlhych reci)
terajsi stav - som SZOC, pracu vykonavam po nociach, o svoje dieta sa staram sama a riadne - dostavam rodicovsky prispevok
buduci stav po novom - budem SZOC, pracu budem vykonavat po nociach, o svoje dieta sa budem starat sama a riadne - rodicovsky prispevok nedostanem, mozem dostat len prispevok na starostlivost o dieta vo vyske 1195,-Sk. ak chcem viac, mam svoje dieta "opustit" strcit do sukromnych jasli alebo sukromnej agenture (hoci to nepotrebujem a nechcem) a date mi prispevok na starostlivost vo vyske rodicovskeho

co je to podla mna, absolutna diskriminacia zivnostnikov, teda ludi, ktory jednak platia do statnej kasi dane, odvody, snazia sa prilepsit vlastnej rodine a zaroven to dokazu tak aby sa aj postarali o svoje deti.

krasne ste to vymysleli, velmi pekne dakujem
nana

Poslaťod MPSVaR »

Ak už dostávate rodičovský príspevok tento Vám zostane aj po 1. januári 2009 v sume 4 780 Sk mesačne do troch rokov veku dieťaťa a vykonávanie živnosti v roku 2009 v tom nehrá žiadnu rolu, pretože sa na Vás vzťahuje prechodné ustanovenie novely zákona o rodičovskom príspevku. Vôbec nemusíte žiadať o príspevok na starostlivosť o dieťa, pretože Vám bude patriť rodičovský príspevok podľa právnych predpisov platných do 31.12.2008.
MPSVaR

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MPSVaR

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia