naco je tato novela vobec dobra

[ img ]

Riešime vaše otázky týkajúce sa poskytovania „rodinných dávok

- prídavok na dieťa,
- rodičovský príspevok,
- príspevok pri narodení dieťaťa,
- nový príspevok na starostlivosť o dieťa,
- príspevky v náhradnej starostlivosti a náhradné výživné.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

naco je tato novela vobec dobra

Poslaťod nana »

S uzasom citam tieto mega komplikovane vysvetlenia roznych situacii a napada ma stale ta ista otazka. NA CO, bola dobra tato novela, teda okrem toho, ze ludom vezmete kopu penazi, ktore doteraz dostavali.

Doteraz to fungovalo krasne, jednoducho a podla mna aj spravodlivo. Stat podporoval kazde dieta do 3 rokov veku tak, ze jeho rodicovy daval rodicovsky prispevok aj vtedy ak rodic nejako zarabal. Jedine kedy sa rodicovsky nedaval bolo ak rodic dal dieta do statom dotovaneho zariadenia (jasle, skolka) co je logicke, lebo tam stat pomaha tym, ze to zariadenie prevadzkuje. Bolo to naozaj super. PRECO do toho musite rypat a menit to k horsiemu?

Znovu sa vratim k tomu pripadu zivnostnikov. Zabudnime na prechodne obdobia, to je len slaba naplast pre tych par statstnych, ktorych este nepostihne vasa skvela novela. Ale ti, co to schytaju po novom, ako napr. ja s mojim druhym dietatom, ktore sa narodi az v januari to mame skvele.

Vy vazne nechapete, ze existuje obrovske mnozstvo matiek, ktore si zarabaju par korun do rodinneho rozpoctu na zivnost, po nociach (prekladaju, prevadzkuju e-shopy, pecu torty, kreslia, siju, proste sa snazia). Tieto vsetky vy oberiete o peniaze, ktore za terajsej legislativy dostavaju. Oni sa o svoje deti staraju celodenne, nedavaju ich nikam, nikoho si nenajimaju, proste su matky na plno. A vam to kole oci tak im vezmete rodicovsky a date im maximalne ten prispevok na starostlivost. Plnu vysku rodivoskeho im date len vtedy ak svoje deti strcia do sukromnych jasli alebo agenture. Pochopite konecne, ze oni to nepotrebuju, netreba im davat svoje deti prec, su doma, staraju sa o ne. Jedine co robia je, ze pracuju ked ich deti spiaa lebo ked je manzel doma, proste si to zmanazuju a zariadia. Vy ich za to trestate odobratim rodicovskeho prispevku.

Mozete mi konecne vysvetlit preco ste to zmenili??????
nana

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MPSVaR

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia