nocne kojenie - odstavenie | Mgr. Jana Boleková, farmaceutka (poradňa dojčenia) | ARCHÍV | poradne.rodinka.sk

nocne kojenie - odstavenie

Obrázok

Vedie v Bratislave lekáreň priateľskú tehotným, dojčiacim a deťom.

Ako konzultantka sa venuje poradenstvu v oblasti dojčenia, homeopatie, fytoterapie, prírodnej kozmetiky, racionálnej výživy, eko/bio životného štýlu - cez internet tu, v prípade potreby osobnej konzultácie obj. na tel.č.: 0903-302306.

Matka dvoch detí.
Získala Atestáciu z francúzskej homeopatickej školy, Certifikát poradcu prírodnej kozmetiky značky Weleda, Certifikát 4 stupňov Montessori pedagogiky, aktívna účasť na konferenciách o dojčení, vzťahovej výchove, prirodzenej starostlivosti o dieťa,...

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

nocne kojenie - odstavenie

Poslaťod xSarahx » Pia 07.Nov. 2008 7:26

Dobre rano,

od narodenia som mojho synceka prikladala k prsniku vzdy ked si zaziadal. Z pociatku to bolo kazdu hodinu, neskor dve. V noci vydrzal najskor 4 hodiny a potom sa budil po dvoch hodinach. Vsetci mi tvrdili nech vydrzim, ze sa to casom zlepsi. Po tretom mesiaci sa to ale zhorsilo. Aj v noci zacal papat kazde 2 hodiny a niekedy buntosi hodinu az dve, kym znova zaspi. Cez den mi spi max.3-4x po 20 minut. Na prechadzke v kociku vydrzi aj dve hodiny spinkat, no o nejakom mojom spanku cez den sa tu neda hovorit. Nezda sa mi normalne kojit ho 12x za den. Pribera pekne, a v noci riadne papa, nie je to take len dudkanie.
Chcela by som ho na noc odstavit, mozete mi prosim poradit ako na to?

Dakujem.
Nas Samko sa narodil 26.maja 2008 o 18.20. Mal 3280g a 49cm.
Obrázok
xSarahx

Poslaťod Mgr. Jana Boleková » Uto 16.Dec. 2008 12:27

Milá sarah,
synčeka sa Vám podarilo krásne dojčiť celých 6 mesiacov, pekne priberá a je spokojný. Má svoj režim, všetko je v poriadku. On nemá pocit, že by niečo nebolo normálne. Nasilu mu nemeňte JEHO režim. Postupne začnete zavádzať prvé príkrmy a frekvencia dojčenia sa bude opäť meniť podľa novej situácie.
Pre úspešné dlhodobé dojčenie je dôležité aj nočné dojčenie. Ak ho úplne vynecháte, postupne sa Vám bude znižovať aj množstvo vytvoreného mliečka. To totiž funguje systémom dopyt/ponuka.
Pri podávaní tekutín sa vyhnite používaniu fľašky, radšej uprednostnite pohárik.
Dojčením utužujete vzájomný vzťah a blízkosť.
Plne dojčené a dlhodobo dojčené detičky majú užší vzťah s maminou a častejšie vyžadujú jej blízkosť, sú naviazanejšie a dlho si zachovávajú aj nočné dojčenie. Je to prirodzená súčasť tohoto krásneho vzťahu.
Pekné chvíle.
jana
Mgr. Jana Boleková

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Mgr. Jana Boleková, farmaceutka (poradňa dojčenia)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Používame súbory cookie.