Obdobie vzdoru ci asocialne spravanie ???

[ img ]

Mgr. B. Vrábelová sa venuje práci s deťmi s poruchami učenia a poruchami správania už od maličkého veku (hyperaktivita, vzdor, agresivita, oneskorený vývin,...)

www.docbibi.sk
Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Mgr.Barbora Vrábelová
Sociálno-pedagogická poradňa ASTARTÉ
Slowackého 18
82104 Bratislava
tel: 0911 223 004
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Obdobie vzdoru ci asocialne spravanie ???

Poslaťod kikaBB »

Dakujem za rychlu odpoved. No mozno je z casti problem aj v pristupe uciteliek, ktore uz pri prvych problemoch volali, ze si nevedia dat rady a mam prist po syna. No teraz nas trapi skor to vycinanie ked ho s niecim odmietneme ( styl: chcemto a chcem to hned teraz, nie o 5 minut, ale hned :evil: ). S detmi je to uz v celku fajn ( uz neutoci, nebije ), no posledne 2 tyzdne sa jehy vystupy ( teda ked sa maju obliect, ist von, ci vyzliect tak zacne plakat az revat a odmieta s ucitelkou spolupracovat ) stupnuju. To ze ich ma v skolke kazdy bozi den, ze odmieta ist na terasu s detmi, ze odmieta spolupracovat ... mam ho do tej skolky nosit aj s placom? Nechcem mu totiz skolku sprotivit ci v nom vyrobit nejaky blok. Mam pocit, ze vysvetlovanim daleko nedojdem, lebo ked sa ho pytam preco nechce ist odpoved je stale rovnaka: " Lebo sa mi nepaci ", nezaberie ani ked mu poviem, ze ja doma nie som, ze by bol celkom sam ... Nebolo by lepsie nechat ho doma? Lenze co bude potom? Zrejme sa tento problem len presunie dalej. :( Sama som videla, ako ho ucitelka volala medzi ostatne deti, ale on len sedel bokom a plakal a neskor mi povedala, ze aj ked sa jej podari ho na chvilu zamestnat, tak sa opat znova rozplace, rozlutosti a stale chce iba mna. Co robit ked vyzaduje aby ho ucitelka dala do inej miestnosti? Alebo ked odmieta ist von? Dakujem
kikaBB

Poslaťod Mgr. Barbora Vrábelová »

To ako sa váš synček správa v škôke neovplyvníte...vám nepomäžem ak poradím to, čo má vdieť učiteľka, teda čo robiť keď dieťa nechce ísť von... je to naozaj o prístupe učiteľky k nemu, o jej vedimostiach a skúsenostiach s prácou s deťmi. Synček sa pravdepodobne horšie adaptuje na režim škôky, ale chce to iba čas a bude to dobré. Potrebuje si zvyknúť, že občas musí robiť aj veci, ktoré práve nechce. Veľakrát je práve toto problém plačov detí v škôlke - avšak správny a hlavne láskavý prístup učiteliek pomôže dieťaťku prísť na to, že vlastne činnosti v škôlke sú príjemné a zábavné :) Doma ho netreba nechávať, aj keď vám srdce trhá pri odchode keď plače, kolektív je pre deti tak dôležitý, ako materské mlieko pre bábätko :) Váš malý to prežíva ťažšie, lebo prevé roky v kolektíve nebol a nie je naň zvyknutý. Nebojte sa, chce to trpezlivosť, pevné nervy a veľa lásky ;)
Mgr. Barbora Vrábelová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Mgr. Barbora Vrábelová (Sociálno-pedagogická poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia