Mandle

[ img ]
MUDr. Kučerová Renáta
Centrum Kramáre
jednodňová chirurgia
Limbová 22 - Bratislava
t.č.: 0918 40 49 03

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Lekárka v súkromnej usno-nosno-krčnej ambulancii a v Centre jednodňovej chirurgie v Bratislave pre ochorenia ušno-nosno-krčné a choroby hlavy a krku. Venuje sa najmä operačným výkonom ako vyberanie detskej nosohltanovej mandle, krčných mandlí, operácií nosa, hlasiviek a uší.
http://www.centrumkramare.sk
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Mandle

Poslaťod Elik »

Od 10/2008 sme nastúpili do škôlky. 3 týždne úplná pohoda a potom koniec, len choroby. 3 týždne doma, týždeň škôlka, 2 týždne doma, 2 dni škôlka a už cca 3 týždeň doma. Vždy sme museli zobrať ATB, mali sme angínu (potvrdené lekárkou ORL) a teraz je to streptokok - šarlach. Máme problémy s mandľami, sústavne chrápeme, a huhníme. Ako prebieha vyberanie mandlí a za aký čas ste boli kvázi fit. Ja mám priam traumy z detstva z vyberania mandlí. A ešte jednu otázku mám, či nosná mandla pôsobí na krčnú, že sme mali vždy zahnisané hrdlo?
Do nástupu do škôlky sme neboli nikdy chorí, vždy sa držal a teraz je to priam spúšť. Aj keď som s tým počítala, ale nie v takomto rozsahu. Ďakujem.
Elik

Poslaťod MUDr. Renáta Kučerová »

Neviem presne, ake stare je Vase dieta, ale zrejme ked ste nastupili do skolky, tak okolo 3 rokov. V tomto veku by som krcne mandle hned nevyberala. Urcite treba vysetrit nosovu mandlu, ak je velka, tak ju vybrat. Dietatko treba preliecit liekmi na posilnenie imunitneho systemu, prip. priamo imunologicke vysetrenie. Az potom by prisli na rad krcne mandle. Detom sa vzdy krcne mandle vyberaju v celkovej anesteze. Dieta spi, nic si nepamata. Doba hojenia je trochu individualna- 1 az 2 tyzdne.Pocas tohto obdobia je upravena strava a znizena fyzicka namaha. Co sa tyka prenosu infekcie z nosovej mandle na krcne- nosova mandla sa detom vybera nielen preto , ze je velka a brani v dychani, ale velmi casto je zdrojom ihfekcie, ktora sa postupne siri do oblasti nosa , ale do oblasti ust a dolnych dychacich ciest . P reto ma dieta hlieny, ktore vyprovokuju bolest v krku. Ci priamo ovplyvni aj zapalenie krcnych mandli sa neda s urcitostou povedat, ale jednoznacne prispieva k oslabeniu imunity a dieta sa lahsie nakazi aj dalsimi bacilmi , virumi
MUDr. Renáta Kučerová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Renáta Kučerová (Poradňa ORL)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia