Odŕhanie - alergik

[ img ]

Primár - detský pneumológ

Klinika detskej pneumológie a ftizeológie
FNsP Podunajské Biskupice
Krajinská 101
825 56 Bratislava

Prečítajte si článok o RS vírusoch - hrozbe pre nedonosené deti.
Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Odŕhanie - alergik

Poslaťod daniela »

Dobrý deň, pani doktorka, viem, že asi nebude veľmi ľahké odpovedať na moju otázku, no možno mi budete vedieť aspoň nejakým spôsobom poradiť. Mám 6ročného syna, má alergiu na BKM a trávy a často sa mu stáva, že - ani neviem, ako to pomenovať, "odŕha". Ťažko to opísať... robí také niečo, akoby si chcel odkašľať, no nejde mu to. Pripadá mi to tak, akoby mu niečo zostalo v krku, akoby sa mu tam niečo nalepilo a dráždi ho to. Spomínala som to našej lekárke - imunologičke/ alergologičke a vravela, že ho môžu dráždiť nejaké soplíky stekajúce do hrdielka, niekedy to robí aj polhodinu vkuse, hrozne ma to znervózňuje, rada by som mu pomohla, no neviem ako. Dokonca pani učiteľka v škôlke bola z neho nervózna. Máva laryngitídy, má alergiu na 5 tráv, berie Staloral, Singulair, Ewofex - 1 tabletu denne, Flixotide, Flixonase / predtým bral Aerius, Denerel, Livostin, Nasonex /. Takisto mal dvakrát Bronchvaxom. V rodine sme alergika nemali. Ešte som zabudla napísať, že sa to zvykne zhoršiť, keď je veľmi vlhko, hmlisto, keď sa jaší, nerobí to, keď spí, len pri zaspávaní. Priznám sa, neviem to nejako časovo odhadnúť, kedy to začal robiť, ale možno to trvá rok. Nemohlo by to mať súvis so Staloralom? Začal ho brať v januári. Staloral berie 3 x do týždňa, v pondelok, stredu a piatok, ale robí to aj v tie ostatné dni v týždni, keď ho neberie. Priznám sa, neviem, čo s tým, od septembra začne chodiť do školy a ak to bude pokračovať, bude to veľmi nepríjemné. Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď a prajem Vám všetko dobré. Daniela
daniela

Poslaťod MUDr. Jaroslava Orosová »

Jednoznačne odporúčam vyšetriť gastroezofageálny reflux. Odporučenie na príslušné pracovisko Vám dá Váš praktický pediater.
MUDr. Jaroslava Orosová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Jaroslava Orosová (Poradňa pre imunoprofylaxiu RSV)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia