preukazovanie nakladov

[ img ]

Riešime vaše otázky týkajúce sa poskytovania „rodinných dávok

- prídavok na dieťa,
- rodičovský príspevok,
- príspevok pri narodení dieťaťa,
- nový príspevok na starostlivosť o dieťa,
- príspevky v náhradnej starostlivosti a náhradné výživné.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

preukazovanie nakladov

Poslaťod nana »

chcem sa opytat, ako to v praxi ma ministerstvo vymyslene s tym preukazovanim nakladov za opatrovanie dietata? co vlastne a ako mam uradu prace dokladovat, aby mi preplatili naklady na starostlivost o dieta (ked budem teda ziadat o prispevok na starostlivost, kedze o rodicovsky ma tato novela oberie)? nejaku dohodu, zmluvu, faktury? napr. tie faktury tam mam nosit/posielat postou kazdy mesiac a oni spatne preplatia?
plus staci aby clovek, ktory mi opatruje dieta mal zivnost, alebo musim mat nejaky specialny predmet cinnosti? aj toto bude urad prace chciet detailne?
chyba mi nejake konkretne vysvetlenie, ked uz to tak uchvatne vymysleli. nieco naozaj z praxe.
vdaka
nana
 
Príspevky: 1283

Poslaťod MPSVaR »

Konkrétne vysvetlenie obsahuje zákon č. 561/2008 Z. z. Výdavky rodič preukazuje ústrižkom uhradenej poštovej poukážky, príjmovým pokladničným dokladom alebo výpisom z účtu rodiča alebo spoločného účtu rodičov. Fyzická osoba, ktorá poskytuje starostlivosť o dieťa na základe živnostenského oprávnenia tak robí na základe voľnej živnosti podľa živnostenského zákona (455/1991 Zb.). Zoznam odporúčaných označení voľných živností a ich bližšie vymedzenie pravidelne aktualizuje Ministerstvo vnútra SR. Samotná faktúra bez príjmového pokladničného dokladu nie je dostačujúca na preukázanie úhrady výdavkov. Potrebné informácie o poskytovateľovi starostlivosti pre platiteľa sú uvedené v tlačive žiadosti, ktorú vyplní rodič . Doklady je možné posielať úradu aj poštou buď každý mesiac alebo v dlhšom časovom intervale najdlhšie však raz za šesť mesiacov.
MPSVaR
 
Príspevky: 151


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MPSVaR

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron