dlhotrvajuci kasel

[ img ]

Primár - detský pneumológ

Klinika detskej pneumológie a ftizeológie
FNsP Podunajské Biskupice
Krajinská 101
825 56 Bratislava

Prečítajte si článok o RS vírusoch - hrozbe pre nedonosené deti.
Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

dlhotrvajuci kasel

Poslaťod robert- »

Dobry den,
budem Vam velmi vdacna za pomoc kedze zijeme v zahranici mame to zlozitejsie. Aj ked sme navstivili niekolko doktorov na Slovensku i tu v Irsku-stale sa trapime s tym istym problemom. Ja mam 30rokov a od konca mojho prveho a zatial aj posledneho tehotenstva v r.2006 ma trapi vykasliavanie zeleneho hlienu kvoli comu mi bolo predpisanych niekolko antibiotik aj tu aj doma. V lete mi na slovensku z krvi zistili chlamidie a mykoplazmi,ale v decembri boli uz vysledky krvi dobre napriek tomu stale kaslem a vykasliavam zeleny hlien-niektore dni menej ine viac. Moj dvojrocny syncek za svoj kratky zivot bral uz 8xantibiotika-raz na zapal usiek,raz salmonela.... Od poslednych antibiotik v novembri mu kasel ani sopliky nepresli. Sopliky su raz cire a inokedy zas zelene akasel je raz suchy drazdivy a inokedy pocujem ako aj nieco vykasle. V irsku mu pred mesiacom predpisali inhaleri pre podozrenie na astmu,ktoru mam aj ja. Momentalne je zas na antibiotikach,lebo sa mu kasel zhorsil. Dychanie mame obaja v poriadku,len ten kasel trva uz dlho. Mne ked sa zhorsi kasel tak ma aj bolia priedusky a syncek mi este nevie povedat. Budem vdacna za vasu radu ake dalsie kroky by sme mali podniknut.
S pozdravom Viera
robert-

Poslaťod MUDr. Jaroslava Orosová »

Neviem, či Vám niekto urobil vyšetrenie na baktérie zo spúta ktoré vykašliavate. Tiež výter z krku a nosa u Vášho dieťaťa. Neviem, aké boli rengenové nálezy u Vás oboch. U Vás nielen hrudníka ale aj prínosových dutín. Je Vaša astma alergického pôvodu a ak áno, na čo ste alergická?
Aj u Vášho dieťaťa sa v takom prípade môže jednať o alergiu. Vzhľadom na jeho vek by nadmerné zahlieňovanie mohlo byť spôsobené aj alergiou na bielkovinu kravského mlieka.
Mali ste niekdy spravený potný test ( vyšetrenie chloridov v pote )?
Pošlite mi prosím výsledky uvedených vyšetrení, možno Vám budem vedieť pomôcť. Ak je to možné, dožadujte sa ich v Írsku. Pýtajte si hlavne odporučenie na vyšetrenie alergií u Vášho dieťaťa. Je to pomerne drahé vyšetrenie a preto ho v niektorých krajinách neradi robia.
MUDr. Jaroslava Orosová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Jaroslava Orosová (Poradňa pre imunoprofylaxiu RSV)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia