HPV

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

HPV

Poslaťod samulienka »

Dobrý den.Lekárka mi zistila HPV vírus .Chcem sa spýtať či sa prenáša iba pohlavným stykom a ked sa niekedy človek nakazí má ho v sebe celý život? .S manželom sme spolu pätnásť rokov a sme si verní. Pred deviatimi mesiacmi som bola tehotná.Mala som oslabený organizmus a teraz sa my to ukázalo?Nevie si to vysvetliť.. Dakujem.
samulienka

HPV

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. HPV vírus je pohlavne prenosným ochorením a môže pretrvávať v bunkách transformačnej zóny krčka maternice aj veľké obdobie. To, že sa, ako spomínate, prejavil až teraz nemusí znamenať, že tam predtým nebol. Len ho Váš imunitný systém dokázal strážiť. Teraz po jeho oslabení sa mohol prejaviť a diagnostikovať.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...